Pořizování kopie zápisu poskytnutého na mikrofilmu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Pořizování kopie zápisu poskytnutého na mikrofilmu

Příspěvekod JosefJ. » pon črc 13, 2020 19:38

Dobrý den.
Máte někdo dobrou radu k ofocování záznamů poskytnutých na mikrofilmu?
Tyto dokumenty se poskytují tak, že mikrofilm založí do čtečky a prohlíží se na stínítku. I když byl promítaný obraz zaostřený, snímek do fotoaparátu se mi nepodařilo dostat ostrý ani s autofokusem, ani s ručním ostřením. Kolem 25.7. sem dám s prosbou o doluštění, co se mi podařilo, ale asi to ode všech schytám, jaké nečitelné rozmazaniny chci přečíst. Kdyby měl někdo dobrý trik, jak na to, třeba to příště v podobné situaci zkusím.
Zdravím.
J.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Pořizování kopie zápisu poskytnutého na mikrofilmu

Příspěvekod zburget » úte črc 14, 2020 5:38

Řešení je jednoduché - zapsat si čísla snímků a archív požádat o skeny nebo fotokopie příslušných stran. Fotokopie jsem takto kdysi dostal ve velice dobré kvalitě.
Fotka s ručním ostřením by nicméně měla být ostrá tak, jak to vidíte na obrazovce čtečky.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12584
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pořizování kopie zápisu poskytnutého na mikrofilmu

Příspěvekod Viola » úte črc 14, 2020 7:34

Potvrzuji řešení os zburget. Také mi na základě konkrétní žádosti poslali kvalitní kopie.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Pořizování kopie zápisu poskytnutého na mikrofilmu

Příspěvekod JosefJ. » čtv črc 23, 2020 16:35

Zkusil jsem, uvidím.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků