VYŘEŠENO Venator Arcensis- povolání?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Venator Arcensis- povolání?

Příspěvekod jok1955 » sob čer 06, 2020 18:15

V odkaze
viewtopic.php?f=41&t=51294

je uveden jako kmotr Karel Kusý myslivec a dále nevím... žádné místo, které by odpovídalo názvu Arcensis, v okolí Všeradic není... Napdlo mě, že jde o překlep nebo o jiný pojem - viz dále v odkazu výše. Poradí někdo?

VYŘEŠENO - viz odkaz
Uživatelský avatar
jok1955
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon srp 05, 2013 12:42

Re: VYŘEŠENO Venator Arcensis- povolání?

Příspěvekod luko » ned čer 07, 2020 10:19

Jinak jsem nedávno u jednoho hajného našel povolání jeho otce- "oborný v Kroměříži" , což by mohl být český ekvivalent.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: VYŘEŠENO Venator Arcensis- povolání?

Příspěvekod Sitek Tomáš » ned čer 21, 2020 6:10

Nejde o název obce, arx znamená latinsky tvrz, často se objevuje také ablativ arce. Dle mapy se ve Všeradicích nachází zámek, dotyčný byl tedy myslivec na zámku.
Uživatelský avatar
Sitek Tomáš
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 04, 2016 16:54

Re: VYŘEŠENO Venator Arcensis- povolání?

Příspěvekod luko » pon čer 22, 2020 12:28

Vždyť jsem to taky tak myslel. K zámku patří obora, tudíž myslivec v oboře je "oborný". Ta Kroměříž byl jen konkrétní příklad, na který jsem narazil já.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: VYŘEŠENO Venator Arcensis- povolání?

Příspěvekod Zora » pon čer 22, 2020 12:34

je to vyřešeno - obě možnosti už v původním dotazu - viz odkaz.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků