dvakrát se vyskytující osoba na My heritage

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

dvakrát se vyskytující osoba na My heritage

Příspěvekod kalifjk » pon kvě 18, 2020 14:30

Dobrý den, při sestavování rodokmenu jsem se setkal se zajímavým problémem. Zjistil jsem, že můj pradědeček a má prababička mají stejné předky. Stranou prababičky se to stihlo během tří generací, stranou pradědečka dvou generací. Rodokmen na My heritage pochopitelně hlásí, že jejich společní předci se v něm vyskytují dvakrát, jednou na větvi prababičky a jednou na větvi opačné, tedy pradědečka. Nesetkal se s tím už někdo? Jde to nějak technicky spojit v tomto programu?
kalifjk
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 18, 2020 14:14

Re: dvakrát se vyskytující osoba na My heritage

Příspěvekod zburget » pon kvě 18, 2020 14:57

Možná nerozumím úplně přesně - ale je potřeba příslušnou stávající osobu připojit do příslušné rodiny jako dítě a nebo příslušnému dítěti připojit příslušné rodiče.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: dvakrát se vyskytující osoba na My heritage

Příspěvekod Zora » pon kvě 18, 2020 16:00

zburget píše:Možná nerozumím úplně přesně - ale je potřeba příslušnou stávající osobu připojit do příslušné rodiny jako dítě a nebo příslušnému dítěti připojit příslušné rodiče.


KOlega potřebuje, aby měl pouze jeden rodokmen (linii) směrem do minulosti od společné osoby.

Někde se to už na fóru kolem MH řešilo. Zkuste hledat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: dvakrát se vyskytující osoba na My heritage

Příspěvekod kalifjk » pon kvě 18, 2020 18:18

Zora píše:
zburget píše:Možná nerozumím úplně přesně - ale je potřeba příslušnou stávající osobu připojit do příslušné rodiny jako dítě a nebo příslušnému dítěti připojit příslušné rodiče.


KOlega potřebuje, aby měl pouze jeden rodokmen (linii) směrem do minulosti od společné osoby.

Někde se to už na fóru kolem MH řešilo. Zkuste hledat. Z


Ano, máte pravdu, přesně to jsem měl na mysli, zkusím pohledat.
kalifjk
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 18, 2020 14:14

Re: dvakrát se vyskytující osoba na My heritage

Příspěvekod jakub_m » ned kvě 31, 2020 18:50

Klikněte na jméno osoby a pak nalevo na tlačítko "... další". Pak zvolte "připojit existující osobu".

http://bigimage.cz/image/N6ex
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků