Obdoba kdejsme.cz na Slovensku?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Obdoba kdejsme.cz na Slovensku?

Příspěvekod Zora » pát kvě 15, 2020 15:20

Nějak mě nenapadá, pod čím hledat obdobný web pro Slovensko, který by vyhledával existenci příjmení .
Můžete, prosím, někdo poradit?
Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obdoba kdejsme.cz na Slovensku?

Příspěvekod Zora » pát kvě 15, 2020 16:05

Díky, četnost nepotřebuji :-)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obdoba kdejsme.cz na Slovensku?

Příspěvekod Zora » pát kvě 15, 2020 18:04

Vzpomněla jsem si na maminčinu spolužačku, která žila na Slovensku, měli dvě dcery, kluka nikoliv, znám prov. příjmení jedné dcery , ale výskyt mně ukázal pouze lokality, o kterých si myslím, že to není to pravé ořechové. Příjmení rodičů- v dané lokalitě Hlohovec - vymřelo, a u dcer... těžko říct...
Nevadí, zkusila jsem, byl to jen nápad. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obdoba kdejsme.cz na Slovensku?

Příspěvekod Viridis » pát kvě 15, 2020 21:44

Dobrý den,

nebude to úplně to, co si představujete, ale pokud to příjmení není ekvivalent českého Nováka a máte trochu povědomí o oblasti, zkuste jejich obdobu obchodního rejstříku, možná mají i něco jako je náš ARES. Třeba budete mít štěstí. Zdraví P.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Obdoba kdejsme.cz na Slovensku?

Příspěvekod Zora » sob kvě 16, 2020 18:45

Viridis píše:Dobrý den,

nebude to úplně to, co si představujete, ale pokud to příjmení není ekvivalent českého Nováka a máte trochu povědomí o oblasti, zkuste jejich obdobu obchodního rejstříku, možná mají i něco jako je náš ARES. Třeba budete mít štěstí. Zdraví P.

O rodičích jsem nějaké zmínky našla, ale u dcer je to složitější, neznám s jistotou jejich provdaná příjmení, tedy v rejstříku hledat moc nelze...

Našla jsem stopu v absolventech gymnasia u dětí, u otce pak nějaké patenty, a u obou rodičů výročí, je však velmi pravděpodobné, že rodiče asi nežijí...

I tak všem děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků