Děkuji, Objasnění překladu - latina

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Děkuji, Objasnění překladu - latina

Příspěvekod Jirak » pát kvě 01, 2020 8:51

Dobrý den,
pomohl by někdo s tímto textem:
Anno 1760 die 22 Junii, in Ecclesia Parochiali S. Joannis Baptistæ, baptisatus est à me Presbyter Martinæ Antonio Wodak ejusdem Ecclesiæ Parochæ Paulus Mathias filius legitimus Joannis Adamecz…
- zde je nějaký překlad,nevím jestli je dobře a hlavně mi to nedává smysl,je narozený a pokřtěný Martin? Hledám narození Martina.
..V roce 1760 na 22. června ve farnosti svatého Jana Křtitele pokřtěných je mi starší Martin Antonio Wodak stejný farář Paul Mathias, legitimní syn Johna Adamecz ...
- přikládám ještě odkaz na daný překlad, vpravo dole
https://www.2i.cz/i/qs8jj
Děkuji
Naposledy upravil Jirak dne pát kvě 01, 2020 12:20, celkově upraveno 1
Jirak
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob úno 16, 2013 9:13

Re: Objasnění překladu - latina

Příspěvekod ZEL » pát kvě 01, 2020 9:12

Snad se ozve někdo znalejší latiny, ale podle mě Martin Antonín Vodák pokřtil Pavla Matěje syna Jana Adamce.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Objasnění překladu - latina

Příspěvekod Zora » pát kvě 01, 2020 9:18

Já nevidím na text, (potřebovala bych to víc zvětšit) ale
překlad by mohl znít takto
V roce 1760 dne 22. června ve farnosti svatého Jana Křtitele byl pokřtěn od mě, Martina Antona Wodaka, kněze ve stejné (této) farnosti,
Paulus Mathias , syn (vlastní legitimní) Joanna Adamcze.

Podívejte se ještě jednou svýma dobrýma očima na koncovky u jmen co je v prvním pádě a kde je odlišná koncovka. Možná pomůže podívat se na strukturu vedlejších záznamů a porovnat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků