Pozemkové knihy

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Pozemkové knihy

Příspěvekod Zdenek » stř bře 25, 2020 9:22

Zdravím kolegové, kolegyňky.

Dřív jsem tu byl celkem aktivní, ale z pracovních a rodinných důvodů jsem musel koníčka pozastavit.
Současná nepříjemná situace má paradoxně jedno pozitivum. Mám spoustu volného času, tak jsem si říkal, že se na to zase kouknu.

Trochu jsem ztratil přehled, jsou někde digitalizované pozemkové knihy Jižní Moravy? Severní není problém, to vím, ale jih se mi nedaří najít. Vyšel jsem ze cviku. Jedná se mi o okolí Vyškova. CCa 1700-současnost, ale to bude ještě na katastru.

Předem moc děkuji za radu.
Přeji hezký den a pevné zdraví.
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zora » stř bře 25, 2020 9:56

Zdravím :-)

Nejsou, pořád se digitalizuje,
např. viz zde (oznámení se mění, ale nic již digitalizovaného zatím nevypadlo)
http://www.mza.cz/castecne-znepristupne ... ve-knihy-8

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zdenek » stř bře 25, 2020 10:02

Děkuji,
já si říkal, že za ty roky, co se tomu tolik nevěnuji se něco změnilo. :roll: Předpokládám, že nějaké obecní kroniky, nebo archivy obcí, by bylo naivní hledat?
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zora » stř bře 25, 2020 10:16

naprosto naivní....

tady jsou urbáře -
http://www.mza.cz/urbare-na-webu

bohužel mě ale zrovna teď odkaz na jejich stránce nefunguje


pak je ještě jedno sčítání - tuším Jemnice... ale to je na SOKa

Oni ještě se ještě asi ani nevypořádali s problematikou kolem zobrazování skenů matrik ... musí něco udělat do konce roku...
Z

Ještě přidávám tenhle odkaz vcelku, třeba se něco bude hodit
http://www.mza.cz/digitalizovane-fondy-pomucky
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zdenek » stř bře 25, 2020 10:51

No nic, škoda. Já hledám nějaké údaje o obci Vícemilice.
Stejně mě víc bavilo, když jsem ještě jezdíval do archíchů osobně a listoval v originál knihách.

Děkuji a Přeji hezký den.

PS: Jak to tady teď funguje? Když je dotaz zodpovězen, přidám do názvu dotazu ,,vyřešeno,, ?
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zora » stř bře 25, 2020 11:01

VYŘEŠENO jen do čtení, jinak je vše OK. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zdenek » stř bře 25, 2020 11:08

:wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod m.k.85 » čtv bře 26, 2020 14:43

Dobrý den,
a jaké informace hledáte o Vícemilicích?
Mám odtud manželku a její rod...
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zdenek » čtv bře 26, 2020 15:24

Zdravím, pomáhal jsem kamarádovi s rodokmenem a kolem roku 1900 se tam mihli jeho předci. Jelínek a Outrata. Ještě by tam mohlo být příjmení Homola. Problém je, že kolem roku 1900 na netu žádné materiály nejsou a do archivu se teď nikdo nedostane. Chtěl jsem využít čas, když se doma flákám.
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zora » čtv bře 26, 2020 15:35

Jen upozorňuji, že MZA prodloužil ochrannou dobu k nahlížení do matrik. Např u matrik narozených o deset let...
Tohle sdělení je někde na fóru komplet.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod m.k.85 » pát bře 27, 2020 22:06

Zdenek píše:Zdravím, pomáhal jsem kamarádovi s rodokmenem a kolem roku 1900 se tam mihli jeho předci. Jelínek a Outrata. Ještě by tam mohlo být příjmení Homola. Problém je, že kolem roku 1900 na netu žádné materiály nejsou a do archivu se teď nikdo nedostane. Chtěl jsem využít čas, když se doma flákám.

Rod mé manželky tam byl už i v roce 1900 a je tam i dnes. Ale jména, co uvádíte tam asi nebudou mít tradici. Nebo alespoň ne po tom období. Bohužel je neznám.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod Zdenek » sob bře 28, 2020 4:49

Děkuji, právě že se tam jen mihli, tak v matrikách nic není. Budu muset prozkoumat pozemkové knihy kroniky a sčítání. To ale až skončí ty současná omezení. Děkuji a přeji hodně úspěchů v pátrání.
Z
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pozemkové knihy

Příspěvekod m.k.85 » sob bře 28, 2020 9:07

V roce 1900 bylo sčítání lidu, tam by měli být. Bohužel, jak už tu několikrát zaznělo, pro tuto oblast ještě není online. Přitom to bude už dobré tři roky, co operáty stahovali na digitalizaci a následně je zpět vrátili soka, a bylo dostupné jen ve fyzické podobě v archivu ve Slavkově (okr. Vyškov kam Vícemilice spadají. Tehdejší název obce Vícomělice. Dnes je obec částí města Bučovic).
Možná, kdyby jste znal konkrétní čísla popisné, tak by Vám to vyhledali a za poplatek poslali sken.
Jinak také přeji mnoho badatelských úspěchů.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků