Kounicův regiment infanterie

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kounicův regiment infanterie

Příspěvekod zrnka písku » úte srp 21, 2012 20:38

Otázka pro odborníky přes vojenství :-)
Dá se z tohoto zápisu vyvodit že Josef Rippel sloužil u Nr. 20 Linien Infanterie Regimentu Kaunitz-Rietberg v Novém Jičíně?
Blízkost Jičína by tomu odpovídala, ale možná se pletu...
Díky

Obrázek

edit: pro jistotu přidám kus přepisu
(díky Stanovi za upozornění ;-) )

... Joseph Rippel ....gemeinen von dem Löbl: k.k. Graf Kaunitzischen Infanterie Regiment als kaufer...
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Kounicův regiment infanterie

Příspěvekod Milan Wölfl » úte srp 21, 2012 21:05

Asi to tak bude, http://www.kaunitz.cz/index.php?page=dejiny (mimochodem, mají to citováno ze solidního lexikonu Die Geschichte der k. u. k. Wehrmacht, čemuž lze věřit ;-))
Místa posádek v mírovém stavu...1779 Jičín, 1781 Opava / Nový Jičín, 1783 Opava, 1789 Nový Jičín, 1801 Nový Jičín, 1802 Opava, 1806 Podgórze, potom Opava, 1809-1812 Opava...

Löblicher K.K. Graf Kaunitzischer Infanterie Regimment, v té době byl zřejmě v záloze (beurlaubtend).
Navíc zde jsou také šlechtici, kteří buďto pluk vlastnili nebo byli v jeho čele http://archive.org/stream/sterreichisch ... ch/Kaunitz
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Kounicův regiment infanterie

Příspěvekod zrnka písku » úte srp 21, 2012 21:11

To jsem taky našla, díky ;-) Spíš mi jde o to, zda Kounicovy regimenty nemohly být dva, tři... jsem vojenstvím nepolíbená jaksi, možná pletu nesmyslně, ale snad odborníci prominou...
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Kounicův regiment infanterie

Příspěvekod Milan Wölfl » úte srp 21, 2012 21:15

zrnka písku píše:To jsem taky našla, díky ;-) Spíš mi jde o to, zda Kounicovy regimenty nemohly být dva, tři... jsem vojenstvím nepolíbená jaksi, možná pletu nesmyslně, ale snad odborníci prominou...

Myslím, že byl jen jeden, protože pluk byl vždy udělen jednomu šlechtici, veliteli, ale myslet znamená ho***vědět :-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Kounicův regiment infanterie

Příspěvekod malohlava » čtv črc 13, 2017 18:47

Kaunitzuv regiment byl jen jeden, ale ten se dělil na několik setnin a ty pochopitelně působily někdy společně, někdy každá jinde.
Váš hledaný Josef Rippel sloužil v setnině hauptmanna Philipa von Pateck - Companie

Josef Rippel do služeb armády nastoupil 14.3.1778. Původem z Bílovce Lubojaty (Laubias Wagstadt) kraj Přerov. V roce 1787, 31 let, ženatý, katolík, bez řemesla.
malohlava
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 19, 2010 0:06
Bydliště: Opava


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků