Pozemkové knihy kde hledat?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Pozemkové knihy kde hledat?

Příspěvekod PetrVyk » stř úno 19, 2020 22:48

Hezký den,

asi už to tu někde zodpovězeno je, ale nedaří se mi najít... kde najdu které pozemkové knihy jsou zdigitalizované a hlavně ty samotné skeny? Zajímají mne obce Mouřínov a Marefy.

díky
PetrVyk
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 03, 2018 23:06
Oblast pátrání: Mouřínov

Re: Pozemkové knihy kde hledat?

Příspěvekod filmovymaniak » čtv úno 20, 2020 10:55

Dobrý den,
podle map je to u Brna, takže nejspíš MZA a tam digitalizované pozemkové knihy zatím online nejsou
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Pozemkové knihy kde hledat?

Příspěvekod TomasV » pon úno 24, 2020 17:14

Take jsem to dlouho hledal.
Co se Moravy tyce (jak je to v Cechach nevim) tak jsem zjistil nasledujici :
Na Family Search jsou nejake ale da se tezko najit jake a vseobecne hledat na Family Search mi pripadlo dost komplikovane.
Vedouci okresniho archivu me informoval ze digitalizace probiha ale ze nevi ani kdy skonci ani kdy to bude pristupne na Internetu.
Takze jedine co funguje 100 %, prirozene pokud prislusna kniha existuje coz neni vzdy jiste, je fyzicka navsteva archivu.

Nicmene na MZA najdete digitalizovane urbare casto s prepisem a to trochu pomuze hlavne pro 17te stoleti
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Pozemkové knihy kde hledat?

Příspěvekod zburget » pon úno 24, 2020 17:36

Já se na digitalizaci v MZA ptal a jejich odpověď jsem dával sem: viewtopic.php?f=7&t=44886

Bylo to v listopadu 2018, a psali, že jsou toho 2/3. Zajímalo by mě, kolik toho je teď. Jenže - pro MZA to dělá FamilySearch. Tak netuším, kdy a kde a co z toho nakonec bude.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12589
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků