Nemoc "palčivá krev"

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Nemoc "palčivá krev"

Příspěvekod Tina » úte říj 29, 2019 14:03

Dobrý den,
ráda bych poprosila o pomoc - strýc mojí babičky, narozený 10.10.1874 a zemřelý v roce 1919, měl prý nemoc "palčivá krev", kterou mu diagnostikovali kolem roku 1900, když měl jít na vojnu, kam ho kvůli této nemoci neodvedli. Nevíte prosím někdo, co to mohlo být za nemoc? Nikde na internetu jsem o ní nenašla žádnou zmínku.
Předem moc děkuji za odpověď.
Martina
Tina
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 29, 2019 13:36

Re: Nemoc "palčivá krev"

Příspěvekod alče » stř říj 30, 2019 21:30

Tina píše:Dobrý den,
ráda bych poprosila o pomoc - strýc mojí babičky, narozený 10.10.1874 a zemřelý v roce 1919, měl prý nemoc "palčivá krev", kterou mu diagnostikovali kolem roku 1900, když měl jít na vojnu, kam ho kvůli této nemoci neodvedli. Nevíte prosím někdo, co to mohlo být za nemoc? Nikde na internetu jsem o ní nenašla žádnou zmínku.
Předem moc děkuji za odpověď.
Martina


Já neznám odpověď, jenom se připojuju s dotazem. Jeden z mých předků zemřel na "palčivů nemoc". Na internetu jsem našla "horká nemoc", "palčivá zimnice"......
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Re: Nemoc "palčivá krev"

Příspěvekod Věra Mátlová » stř říj 30, 2019 22:48

Palčivá nemoc je tyfus, ale s palčivou krví to asi nemá nic společného.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Nemoc "palčivá krev"

Příspěvekod Tina » sob kvě 02, 2020 14:23

Dobrý den, opožděně děkuji za reakce a vzhledem k tomu, že odpověď zřejmě nebude tak jednoduché najít, nenapadá prosím někoho alespoň nějaké nasměrování, kde by se dala najít, kam bych se mohla obrátit? Existují nějaké historické lékařské vysvětlivky, nebo případně někdo nebo nějaká instituce, která se tímto zabývá?
Ještě jednou děkuji.
Martina
Tina
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 29, 2019 13:36

Re: Nemoc "palčivá krev"

Příspěvekod Tina » sob kvě 02, 2020 23:02

Určitě! Moc děkuji, neměla jsem ani tušení, že takový obor existuje... Zkusím projít jejich odkazy a případně je zkusit kontaktovat. Díky!
Dám vědět, jestli se něco dozvím...
Tina
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 29, 2019 13:36


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků