Porovnání vlastního rodokmenu s rodokmeny osobností

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Porovnání vlastního rodokmenu s rodokmeny osobností

Příspěvekod Kuba » pát črc 12, 2019 19:04

Zdravím,

mám vypracovaný rodokmen už 7 generací zpět a úplnou náhodou jsem nedávno přes MyHerritage zjistil, že jsem vzdálený příbuzný jednoho českého básníka. Rád bych porovnal můj rodokmen i s rodokmeny jiných zajímavých českých osobností a zjistil, zda ještě nemám nějaké zajímavé vzdálené příbuzné.

Jak na to?

Všiml jsem si, že někteří uživatelé vytvářejí na MyHerritage rodokmeny zajímavých osobností, se kterými váš rodokmen může mít nějakou shodu. Doporučíte nějaké takové uživatele, kteří mají uložené větší množství takových zajímavých rodokmenů? Případně doporučíte jiný způsob mimo MyHerritage, jak nějak efektivně a jednoduše porovnat vlastní rodokmen (ve formátu gedcom) s rodokmeny zajímavých osobností?
Kuba
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte zář 01, 2009 17:18

Re: Porovnání vlastního rodokmenu s rodokmeny osobností

Příspěvekod royt » ned črc 14, 2019 17:27

royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Porovnání vlastního rodokmenu s rodokmeny osobností

Příspěvekod Kuba » úte črc 16, 2019 16:52

Díky za tip. To vypadá hodně dobře. Ale koukám, že MyHerritage z nějakého důvodu třeba automaticky nenašel shodu (smart match) mezi mým pradědečkem, který je u Václavíka v seznamu legionářu a pradědečkem, který je v mém rodokmenu (i když oba máme u pradědečka vyplněné celé jméno a datum a místo narození).

Je nějaký způsob, jak "donutit" MH k prozkoumání shod z rodokmeny tohoto uživatele nebo prostě jen musím čekat, zda se náhodou neobjeví nějaký smart match s některým z jeho rodokmenů?
Kuba
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte zář 01, 2009 17:18


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků