VYŘEŠENO Operní pěvkyně Míla Kočová

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod Zlodějka knih » pát čer 21, 2019 13:23

Z internetu vím, že se Emílie (Míla) Kočová narodila 10.6.1898 ve Vídni. Zkusila jsem se podívat na vídeňské matriky, ale nejsem si jistá, zda bez dalších bližších informací můžu zápis najít. Budu ráda za radu, jak postupovat. Jde mi o rodiče Emílie Kočové, tatínek by se měl jmenovat Jaroslav.

Předem děkuji za Váš zájem a čas.
MK
Naposledy upravil Zlodějka knih dne pát čer 21, 2019 18:22, celkově upraveno 1
Zlodějka knih
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 03, 2017 14:04

Re: Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod Zora » pát čer 21, 2019 13:47

Zlodějka knih píše:Z internetu vím, že se Emílie (Míla) Kočová narodila 10.6.1898 ve Vídni. Zkusila jsem se podívat na vídeňské matriky, ale nejsem si jistá, zda bez dalších bližších informací můžu zápis najít. Budu ráda za radu, jak postupovat. Jde mi o rodiče Emílie Kočové, tatínek by se měl jmenovat Jaroslav.

Předem děkuji za Váš zájem a čas.
MK



Zdánlivě nesouvisející dotaz pro hledání ve vídeňských matrikách.....
Jaký je mužský tvar jejího příjmení?
Zdálo by se, že Koč, resp. Kotsch, ale myslím si, že asi Kočí resp Kotschi
Podle mého názoru, je sólista Přemysl Kočí její blízký příbuzný.

Můžete to nějak upřesnit?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod Zora » pát čer 21, 2019 13:56

https://www.digital.wienbibliothek.at/w ... zoom/87975

Lehmanův adresář pro r. 1900,
Podívejte se, která kř. jména se v něm vyskytují u příjmení Kotsch, Kotschi(y). Jaroslava tam nevidím...
Podle adresy se pak dá vyhledat příslušná vídeňská farnost
Z
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod Zlodějka knih » pát čer 21, 2019 14:13

Mužský tvar příjmení je Kočí a ano, Přemysl Kočí byl bratrancem Míly Kočové. Jméno svého strýce Jaroslava zmínil ve své knize právě Přemysl Kočí. Adresář jsem si také prošla, ale bohužel neúspěšně. Ještě to zkusím projít jednou.
MK
Zlodějka knih
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 03, 2017 14:04

Re: Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod Zora » pát čer 21, 2019 14:32

(Přemysl K).
Narozen jako nejml. ze tří sourozenců (bratr Václav, sestra Libuše) v rodině havíře, později důlního střelmistra. Otec hrál ochotnické divadlo a pracoval jako režisér čes. div. spolku, matka zpívala synovi lid. písně, strýc byl šéfrežisérem menšinového krajanského spolku Komenský ve Vídni a sestřenice Míla Kočová (*1898, +1951), operní pěvkyně, byla dlouholetou členkou pražského Národního divadla.
http://www.tesin.cz/?kdo-je-kdo=premysl-koci

Zkuste oslovit některý z krajanských spolků a ujistit se o kř. jménu otec
https://www.mzv.cz/vienna/cz/rakousko/c ... ehled.html

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod jano » pát čer 21, 2019 14:36

krst a sobáš Emilie, sobáš rodičov, krst Jeronýma
Naposledy upravil jano dne pát čer 21, 2019 15:07, celkově upraveno 1
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45

Re: Operní pěvkyně Míla Kočová

Příspěvekod Zlodějka knih » pát čer 21, 2019 15:01

Pro jano: Klobouk dolů, jste naprosto úžasný!! Opravdu jste mi udělal obrovskou radost a moc Vám děkuji!!! Díky Vám se mi konečně podařilo dát informace, které jsem měla, do souvislostí. Ještě jednou děkuji.
MK
Zlodějka knih
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 03, 2017 14:04


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků