VYŘEŠENO Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod JosefJ. » stř dub 24, 2019 19:48

Dobrý den.
Pro Prahu jsou z 19. století k dispozici policejní přihlášky i soupisy obyvatelstva od roku 1830, pro některá panství před rokem 1848 zase soupisy poddaných. Existovaly přihlášky a soupisy od roku 1848 i pro menší města, a pokud ano, můžete mě nasměrovat, kde hledat? Aktuálně mě zajímá Josefov nedaleko Hradce Králové a Smečno v okrese Kladno.
Děkuji.
J.
Naposledy upravil JosefJ. dne pon kvě 04, 2020 17:16, celkově upraveno 1
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod Zora » stř dub 24, 2019 19:54

Nejlépe je obrátit se na příslušné oblastní archivy. Něco je u mormonů (familysearch) ale velká část není online přístupná, pouze v badatelnách archívu.
Ale vyčkejte, třeba je tu kolega , znalý oné oblasti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod kimes » stř dub 24, 2019 22:54

JosefJ. píše:Dobrý den.
Pro Prahu jsou z 19. století k dispozici policejní přihlášky i soupisy obyvatelstva od roku 1830, pro některá panství před rokem 1848 zase soupisy poddaných. Existovaly přihlášky a soupisy od roku 1848 i pro menší města, a pokud ano, můžete mě nasměrovat, kde hledat? Aktuálně mě zajímá Josefov nedaleko Hradce Králové a Smečno v okrese Kladno.
Děkuji.
J.

Na FS je k dispozici sčítání lidu z Josefova pouze za rok 1921 - pod Náchodem, soud.okr. Jaroměř, obec Josefov - viz
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1930345
Smečno, tak jako celá oblast SOA Praha - pokud jde o sčítání lidu - není ještě digitalizována
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod JanaVi » čtv dub 25, 2019 20:38

Dobrý večer, v kladenském archivu jsou k dispozici sčítací archy pro rok 1921 pro Kladno, lístky pro domácnost pro dobu okupace, kniha příslušníků Kročehlavy a seznam majetníků domů na Kladně z roku 1893. Předpokládám, že pro Smečno budou také mít podobné dokumenty. Objednávala jsem si materiály mailem, byli velmi ochotní. http://www.badatelna.eu/instituce/Statn ... me%C4%8Dno
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod JosefJ. » pát dub 26, 2019 18:21

Děkuji, ovšem pomohly by mi údaje někdy kolem roku 1870. Po roce 1900 byly hledané osoby nejspíš mrtvé a potomci žili jinde. Kladenský archiv zkusím.
*******
Doplnění: Ke Smečnu jsem dnes potřebnou informaci získal na tamní radnici, i když to přesně nebylo z písemností, na něž jsem se zde ptal.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod capjar » pát kvě 03, 2019 20:14

Dobrý den, jestli mohu poradit v případě Josefova, zeptejte se ve Státním okresním archivu Náchod. Je tam uložen fond Archiv města Josefova a v něm evidenční knihy (matriky) domácího práva. A také je tam uložen fond Farní úřad Josefov, možná by v něm mohly být soupisy katolických věřících. Jinak samozřejmě na webu Státního oblastního archivu v Zámrsku je odkaz na naskenované matriky, zejména katolické Farního úřadu Josefov.
capjar
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv dub 09, 2015 21:06
Oblast pátrání: okres Náchod

Re: Evidence obyvatel 19. století mimo Prahu

Příspěvekod JosefJ. » sob kvě 18, 2019 19:34

Dobrý den a děkuji.
capjar píše:zeptejte se ve Státním okresním archivu Náchod. Je tam uložen fond Archiv města Josefova a v něm evidenční knihy (matriky) domácího práva.

Na ty jsem už objednán, dostanu se tam ovšem nejdříve v létě.

capjar píše:A také je tam uložen fond Farní úřad Josefov, možná by v něm mohly být soupisy katolických věřících.

To jsem si neuvědomil, zkusím. Ale podle popisu se seznam farníků ve fondu do roku 1857, kdy tam ještě nežili.

capjar píše:odkaz na naskenované matriky, zejména katolické Farního úřadu Josefov.

Ty jsem samozřejmě prohledával, než jsem se zeptal zde.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků