Katastr nemovitostí

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Katastr nemovitostí

Příspěvekod Lukisson » pát bře 22, 2019 19:20

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně katastru nemovitostí. Existuje nějaká evidence majitelů daného domu? Jde mi konkrétně o to, zda když napíšu dotaz na katastr, příp. jej osobně navštívím, jsou schopní mi tam říct, od kdy do kdy byl určitý člověk majitelem a jak daleko do historie, příp. co je k tomu doložit, jaké jsou "ochranné" lhůty, apod.

Děkuji za rady..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod amutnet » pát bře 22, 2019 20:46

Já aktuálně řešil znárodnění pily pradědy.. Protože v Archivu se nic nenašlo, zkusil jsem katastr..
Zavolal jsem, přepojeno na pána, řekl jsem současné číslo pozemku a pán hned dohledal pozemkovou knihu a i dokument k znárodněni. Odoje jsem měl druhý den k vyzvednutí.. na dokument z roku 1955 jsem čekal týden, než se notářský zapis dohledal v archivu v ČB.

Myslím, že pozemková kniha je uz od dob Marie Terezie veřejný dokument. -

Kopie je A4 za 40Kč - pozemková kniha, kopie dokumentů za 20Kč za A4
Naposledy upravil amutnet dne pát bře 22, 2019 20:51, celkově upraveno 1
amutnet
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř led 30, 2019 13:59
Oblast pátrání: Bílá Hůrka - Dřítěň, Litoradlice, Temelínec, Zahájí; Vílov;Vyskytná;

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod Zora » pát bře 22, 2019 20:51

Lukisson píše:Dobrý večer,

mám dotaz ohledně katastru nemovitostí. Existuje nějaká evidence majitelů daného domu? Jde mi konkrétně o to, zda když napíšu dotaz na katastr, příp. jej osobně navštívím, jsou schopní mi tam říct, od kdy do kdy byl určitý člověk majitelem a jak daleko do historie, příp. co je k tomu doložit, jaké jsou "ochranné" lhůty, apod.

Děkuji za rady..


Já bych poradila zavolat, případně napsat mejl a zeptat se, co je třeba, co předložit a co se asi tak můžete dozvědět. Jestli jde o rodinný domek, mohou tasm být majitelé před r. 1900.
Sice je to úřad s celostátní působností, ale "zvyklosti" se trochu mohou lišit.
Nedávno tu předkládala kolegyně výpis z registru k přečtení , zkusím se podívat, zda najdu mezi příspěvky.
Znárodnění pily může být tak trochu i něco jiného, než běžný domek.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod amutnet » pát bře 22, 2019 20:53

Když jsem tam byl osobně, tak jsem jen nakouk do pozemkove kniky k domu prarodičů (měli scany v PC), byla to stejná podoba jako k pile..

Pán i říkal, že někdy kolem 1920 - přesně si nepamatuji bylo přečíslování parcel


Historie Katastru:
https://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti ... denci.aspx
Naposledy upravil amutnet dne pát bře 22, 2019 20:56, celkově upraveno 1
amutnet
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř led 30, 2019 13:59
Oblast pátrání: Bílá Hůrka - Dřítěň, Litoradlice, Temelínec, Zahájí; Vílov;Vyskytná;

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod Zora » pát bře 22, 2019 20:54

zkuste se podívat tady,
viewtopic.php?f=41&t=46050

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod Zora » pát bře 22, 2019 20:55

amutnet píše:Kdyz jsem tam byl osobně, tak jsem jen nakouk do pozemkove kniky k domu prarodičů, byla to stejná podoba..

Já to vůbec nerozporuji, jen radím, než psát dotaz sem, tak napsat , zavolat rovnou na katastr.
Hlavy tam (většinou) netrhají :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod Lukisson » pát bře 22, 2019 21:04

Dobrá, dobrá, děkuji..:) Zkusím tedy napsat přímo tam..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod capjar » sob bře 23, 2019 4:48

Dobrý den,
na katastru mají obvykle poslední pozemkovou knihu, která byla v Čechách založena u okresních soudů kolem roku 1881. K příslušnému číslu popisnému Vám mohou udělat výpis. Starší pozemkové knihy (před r. 1881) jsou již uloženy v archivech. Záleží na jejich původu, tzv. panské pozemkové knihy se nachází v oblastních (zemských) archivech ve fondech příslušných velkostatků (panství), naopak městské pozemkové knihy se nachází v okresních archivech v příslušných fondech archivů měst, příp. archivů obcí.
capjar
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv dub 09, 2015 21:06
Oblast pátrání: okres Náchod

Re: Katastr nemovitostí

Příspěvekod Radix » sob bře 23, 2019 7:51

Pozemkové knihy byly vedené od roku 1871 do roku 1950, v některých případech až do roku 1964.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 7 návštevníků