Vyřešeno:Legitimizace+křest židovské matky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vyřešeno: Legitimizace+křest židovské matky

Příspěvekod kimes » pát bře 01, 2019 23:21

Burča píše:Narození Kateřiny Freund je určitě jen v židovské matrice. Prohledala jsem dostupné židovské matriky včetně kontrolních, vše, co se mohlo odehrát ve Vlkanově, Pertolticích, Ovesné Lhotě, Zbraslavicích, Dobrnicích... Ale po zápisu o narození Kateřiny nebo třeba jejích sourozenců bohužel ani stopy. Ani na jejich svatby jsem nenarazila. Našla jsem jen úmrtí jejího otce, Abrahama Freunda, 6.1.1854 v Ovesné Lhotě 18: http://www.badatelna.eu/fond/1073/repro ... roId=91504 . To už byl vdovcem. Podle některých zápisů byl řeznickým mistrem v Dobrnicích. Kateřina byla pravděpodobně jedním z jeho nejmladších dětí, protože ty, které jsem objevila, byly o dost starší. Nikde jsem nenašla zmínku, že by Abraham Freund byl familiant, takže jak to s jeho svatbami bylo, vůbec netuším. Prošla jsem knihy familiantů v celém čáslavském kraji a tam taky není uvedený.

Burčo, děkuji za ochotu a Váš čas, nebudeme to dál dramatizovat, myslím si,že kouzlo tohoto našeho koníčku je mj. i v tom, že něco prostě zůstane mezi nebem a zemí...
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Legitimizace+křest židovské matky

Příspěvekod Burča » sob bře 02, 2019 11:26

Vypadá to, že ani při křtu nevěděli, kdy se přesně Kateřina narodila. V katolické matrice sign. 3047 (obr. 88, úplně dole) je jeho záznam, ale jako datum narození je uvedený jen rok 1828.
Burča
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob črc 02, 2016 18:19
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko

Re: Legitimizace+křest židovské matky

Příspěvekod kimes » sob bře 02, 2019 18:30

Burča píše:Vypadá to, že ani při křtu nevěděli, kdy se přesně Kateřina narodila. V katolické matrice sign. 3047 (obr. 88, úplně dole) je jeho záznam, ale jako datum narození je uvedený jen rok 1828.

Burčo, moc děkuji za nalezení křtu Kateřiny, už jsem nedoufal, že se posunu dál. Přiznám se, že onu matriku mám staženou a prohlížel jsem ji, ale ten zápis jsem přehlédl, zřejmě proto, že je na první stránce lhoteckých zápisů(po Dobrnicích) a první čtyři strany zápisů Ovesné Lhoty jsou ofoceny tak nešťastně, že na horním okraji není jméno obce k přečtení.
Takže můžu, díky tomu, chronologicky seřadit zde diskutované události kolem Kateřiny Freundové - Šemíkové :červenec 1860,naroz. nemanž. syna Kateřiny Josefa - přihlášení se Josefa Šemíka za otce a jeho požadavek na katolický křest syna - catechumát Kateřiny jako příprava na katolický křest - srpen 1863 katolický křest Kateřiny - srpen 1864 sňatek Josefa a již konvertované Kateřiny a legitimizace jejich syna Josefa.
Díky všem zúčastněným za pomoc, z mého hlediska považuji diskuzi za ukončenou!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků