Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Příspěvekod filmovymaniak » ned led 27, 2019 16:14

Dobrý den,

Hledal jsem předky z rodu Pavlů a narazil na onoho Pavla, po kterém se jeho potomci jmenují.

Poslední co mám z matrik je svatba Bernarda syna Pavla Jankovýho ze Zlechova s jeho první manželkou
roku 1728, je uváděn jako poctivý mládenec.
Bernard zemřel 1773 věk 75 let. Jeho narození jsem v matrice nenašel

Našel jsem jeho sestru Verunu * 1709 otec Pavel Jankůw a matka Magdalena.

Svatbu Pavla Janků jsem nenašel. Procházel jsem nejstarší matriku.

narozeni Veruny 1709 zde: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=200
1. vlevo
svatba Bernarda 1728: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=69
vlevo 2. odspodu

Je možné, že se do Zlechova přestěhovali později, nebo na zápisy křtu Bernarda a svatby Pavla zapomněli.

Bernard a jeho potomci žili na č.p. 93
Pavel Janků je uváděn na č.p. 6 v Tereziánském katastru a r 1749 mezi majiteli polí a vinohrad


Asi hledání ukončím a počkám na digitalizované pozemkové knihy pro č.p. 6 a 93.
Prozatím si zapíšu jako rodiče Bernarda Pavla Janků a Magdalenu.

Pokud jste při sestavování rodokmenu došli do nejstaší matriky a nenašli narození Vašeho předka, ale jen jeho sourozence
zařadíte do rodokmenu k Vašemu předku jako jeho rodiče osoby uvedené u jeho sourozence. Jde hlavně o jméno matky.

Díky za konzultaci.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Příspěvekod Zora » ned led 27, 2019 16:58

Dobrý den,

procházel jste pouze Zlochov nebo i ostatní obce matriční knihy?

Ptám se proto, že v generálním rejstříku k lánové vizitaci je uvedeno příjmení Pavel (není tam kř. jméno) - přespolní vinař v Hoře Hranice

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Příspěvekod filmovymaniak » ned led 27, 2019 17:09

Dobrý den,
procházel jsem tu nejstarší matriku , společnou asi pro 4 obce, Boršice Zlechov Tučapy ...

Pavel , ten nejstarší měl příjmení Janků Jankův, jeho potomci jsou někdy s příjmením Janků později Pavlů
Ale může to značit pouze jeho otce a jeho křestní jméno Janek asi Jan
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Příspěvekod Zora » ned led 27, 2019 17:13

aha, někde dělám chybu

vycházela jsem z informace:
Hledal jsem předky z rodu Pavlů a narazil na onoho Pavla, po kterém se jeho potomci jmenují.



Poslední co mám z matrik je svatba Bernarda syna Pavla Jankovýho ze Zlechova s jeho první manželkou

Kdy se tohle příjmení změnilo a jak?
Jak by mělo znít příjmení, které hledáte?
Janků a Jankových?
Z

edit Našel jste úmrtí Pavla , otce Bernarda? U sňatku Bernarda je veden jako žijící.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Příspěvekod filmovymaniak » pon led 28, 2019 11:08

Dobrý den Zoro,

Bernard je někdy uváděn jako Janků, Pavlů (narození jeho dětí) nebo Pavla(kniha o Zlechově 1749 seznam majitelů polí a vinohradů), u 1. svatby 1728 jako syn Pavla Jankovýho.

Ano to příjmení by mělo být Janků nebo Jankových, v nejstarší matrice svateb se vyskytuje příjmení Janků.

Já se do matrik úmrtí pokud možno nedívám, když jsem hledal úmrtí Bernarda, tak jsem narazil na plno jeho vnoučat.

Asi opravdu počkám na ty digitalizované pozemkové knihy
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Zlechov kolem r. 1700 hledat dál nebo končit?

Příspěvekod Zora » pon led 28, 2019 11:09

S těmi úmrtními matrikami to mám podobně...
Ok, nechám to na Vás. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků