Pivovarská ročenka

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Pivovarská ročenka

Příspěvekod salus » čtv led 17, 2019 14:18

Chtěl bych požádat místní znalce, jestli nevědí kde by se dalo nahlédnout do tzv. Pivovarských ročenek, nebo jestli někde neexistuje nějaký seznam sládků v pivovarech. Jedná se mě o období cca od roku 1900 až do 1940. Hledám hlavně pivovar Lobeč a Chrudim. V místních okresních archívech jsem bohužel nic nenašel. :oops:
Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.

Re: Pivovarská ročenka

Příspěvekod Ewka » čtv led 17, 2019 23:46

A víte, komu pivovary patřily? Nespadaly třeba pod nějaké panství nebo město? Zkuste zapátrat ještě v Oblastních archivech (tam bývají podnikové fondy a fondy velkostatků) :) Pokud to byl městský pivovar, tak okresní archiv, archiv města...
+ např. tady: http://www.chrudim.info/historie/chrudi ... ranka=pivo : Historie vaření piva v Chrudimi je podrobně popsána v knize Stará Chrudim.

Zksute napsat třeba ještě do regionálních muzeí, třeba by Vám poradili, kde dál hledat :)
Pivní ročenky jsem na webu našla od 50. let, ale to asi víte.

E.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků