dotaz a prosba

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

dotaz a prosba

Příspěvekod ekarkris » pon led 07, 2019 13:39

Dobrý den,

hledám dlouho a téměř všude, tak mě napadlo, že se zeptám tady moudrých hlav. Již několik let se věnuji rodokmenu a narazila jsem na přímé příbuzenství mé rodiny s rytířským rodem Hejdů z Nové Cerekve. Jedná se o rozrod Hrabišovců - jedna větev Hejdovi z Nové Cerekve a jedna Hejdovi z Lichnice.

Konkrétěn rytíř Vilém Hejda z Poříčí, Cerekve a Kralovic by měl býti předkem mé praprababičky Marie Hejdové. Bohužel o této části rodu Hejdů se nedají najít téměř žádné informace, rodu zanikl rytířský stav a dle knihy Heraldika došlo k rustikalizaci potomků - což souhlasí, moji předci Hejdové poté drželi rychtu v Boru u Nové Cerekve.

Kdyby někdo z Vás věděl o tomto rodu víc nebo kde by třeba mohla ještě něco vypátrat byla bych vděčná.

Děkuji a krásný den
ekarkris
 
Příspěvky: 160
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:39

Re: dotaz a prosba

Příspěvekod Zora » pon led 07, 2019 14:45

Doporučuji vložit příjmení a názvy obcí přímo do předmětu.
Z

Podívejte se na tento odkaza zkuste požádat o nabízený rodokmen
viewtopic.php?f=6&t=8369

....Nevím, jestli o tom víte, ale Hejdovi, usedlí v Jalubí už nejméně od roku 1562, jsou šlechtického původu.
Mám v tomto ohledu řadu věcí zpracováno, takže mohu poskytnout. Pokud mi pošlete mailovou adresu na tu mou, která je : gazan@seznam.cz.
Já jsem na Hejdovi připojen přes svou pra ... prabábu Veroniku Hejdovou, která žila v polovině 18. století.

Teď už musím do práce. Takže když pošlete mail, pošlu v PDF zajímavé rodokmeny spojené s rodem vladyků a rytířů Hejdů z Lichnova a Nové Cerekve......

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

ROD HEJDŮ

Příspěvekod dakr » sob pro 19, 2020 17:19

Dobrý den, mám v rodokmenu také příjmení Hejda, ale z okolí Rakovníka (první zmínka z roku 1598, kdy v Lubné kupuje grunt David Haid/Hejda). Nemáte náhodou prosím informaci, že by to mohla být nějaké větev Hejdů viz výše? Děkuji
dakr
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 01, 2019 17:50


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků