Hledání ve Vídni

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Hledání ve Vídni

Příspěvekod Oleg » stř led 23, 2008 23:09

U zápisu v matrice narozených je u jednoho mého předka uvedeno, že se oženil ve Vídni a je tam uveden i datum. Bohužel měl ale farář (nebo ten, kdo zapisoval) přihnuto, neboť místo data svatby napsal datum narození mého předka. Neporadí mi někdo, kam se obrátit (nejlépe mailem), abych zjistil víc. Můj předek se narodil r. 1867. Předem děkuju.
Oleg
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 27, 2007 9:46

Příspěvekod misamac » sob úno 16, 2008 18:25

je potřeba kontaktovat mailem příslušnou faru,kde se sotyčná osoba bud oženila nebo narodila
misamac
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 20, 2007 19:56

Příspěvekod Václav » sob úno 16, 2008 20:24

Dovolím si připojit se také dotazem na pátrání po příbuzném ve Vídni. Ze sčítacích operátů vím, že jeden můj přříbuzný, u něhož vím jen jméno, místo a datum narození, byl ve Vídni stolařem. Protože jsem nenašel v matrikách záznam o jeho úmrtí předpokládám, že zemřel ve Vídni. Oslovil jsem dopisem správu hřbitovů ve Vídni, ale ti mi odepsali, že pokud neznám datum úmrtí, že mi mého příbuzného podle zaslaných osobních údajů nemohou najít. Uvažoval jsem o oslovení nějakého cechu stolařů, pokud tam nějaký ještě existuje, ale zatím jsem na žádný nenarazil. Nemá někdo nějaký nápad?
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod atletbrcko » sob úno 16, 2008 21:19

a kde se příbuzný narodil obcas je v matrice narozenych uveden i datum umrti je to tak 50 na 50 ale za pokus nic nedate
atletbrcko
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 31, 2007 12:26

Příspěvekod Rozina » sob úno 16, 2008 22:35

Což takhle zadat: https://www.wien.gv.at/grabauskunft/internet

Je tam vyhledávač na všech hřbitovech ve Vídni. Důležité je, že znáš jeho jméno a rok narození.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Václav » ned úno 17, 2008 9:06

Atetbrco: Bohužel zápis o úmrtí tam není
Rosina: Ten odkaz znám, ale u jednotlivých nalezených není uveden rok narození, takže to mi nepomůže.
Ale díky oběma za tipy.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod atletbrcko » ned úno 17, 2008 10:31

mam dotaz mozna jsem nasel jednu svji pribuznou Rucka Maria ze zemrela v roce 1939 ve Vídni nasel jsem ji na tom webu ale nevim jestli je to ona mohu nekde ziskat blizsi info o teto osobe nekde? treba kdy a kde se narodila? bylo by to v pohrebnich zaznamech?

kam bych se mel obratit na nemecky hrbitov ve Vidni asi co?
Pokud nekdo umí nemecky a byl by ochoten mo pomoci byl bych velice rád

Vláďa
atletbrcko
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 31, 2007 12:26

Příspěvekod Michael » ned úno 17, 2008 16:23

Napište přímo e-mail na tu správu hřbitova. Většinou mi odpověděli seznamem lidí, kteří jsou v tom kterém hrobě pohřbeni. Dozvíte se také v kolika létech jeho věku tam kdy nebožtíka ukládali. Zdráhají se ale sdělit cokoli ze současnosti - kdo třeba má ten hrob pronajatý, kdo platí poplatky a podobně. Mají stejnou ochranu osobních údajů jako my.
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků