Kde hledat smlouvu z roku 1792

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kde hledat smlouvu z roku 1792

Příspěvekod Zett » čtv pro 27, 2018 15:55

Ahoj!

Za pomoci místních http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=9&t=45261 se mi podařilo zjistit, že do obce Heroltice (Deblín/Tišnovsko) přišli noví kolonisté. Dál jsem se dostal k informaci, že kolonisté byli pravděpodobně z Čech a přišli na základě smlouvy ze dne 17. října 1792. Poradíte kde bych mohl tuto smlouvu najít? Možná by mi pomohla posunout se v rodokmenu dál.

Díky!

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: Kde hledat smlouvu z roku 1792

Příspěvekod Zett » čtv pro 27, 2018 16:00

Archiv města Brna - Velkostatek Kuřim? Co myslíte?

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: Kde hledat smlouvu z roku 1792

Příspěvekod Zora » čtv pro 27, 2018 16:18

Dotaz bych směrovala na Oblastní archiv Rajhrad

(jde o okres Brno venkov)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kde hledat smlouvu z roku 1792

Příspěvekod Zett » pát úno 01, 2019 20:19

Tak chvíli si mně přehazovali z MZA (Moravský zemský archiv) do AMB (Archiv města Brna) a nakonec se nějaké spisy našly. Původně vše bylo ve fondu velkostatku Kuřim, ale později se vyčlenil fond A 1/3 Sbírka rukopisů a úředních knih Dominikální gruntovní kniha B z let 1785–1884 pro panství Kuřim kde jsem něco našel.

Mám dva zápisy s kterými potřebuji velmi pomoct. Přečtu pár slovíček, ani nemá smysl se víc rozepisovat, německy neumím a kurent bych taky luštil hodiny. Prosím tedy místní šikovnější o pomoc.

Reality No. 23 in Herotic.
No. 23.
Wenzel Gabriel
Im Jahr 1784 ? ? ? ? ? ?,
? ? ? ? ? ? ?
Franz Gabriel sohn das Wenzel Gabriel, ? ?
? Franz Gabriel ?788 ?
Dominical grund? in Herotitz sub Cons: No 23 ?
? Wenzel Gabriel ? ? ? ?
? ? 126/? ? ?, ? ? ?
daß ? ? ? ? ?
? ? ? ? ? ? ? ? ?

Franz ? ? ? Franz Mraß
Svedek?
? ? ?
Vaclav Gabriel ? ?
Jakub Jůza



https://drive.google.com/file/d/1hhnMPI_cVxZhF5oIDJ3dWTLYt5Vo3D7z/view?usp=sharing

V druhé jde o číslo 24.

https://drive.google.com/file/d/1gJtUhlzc-Qis2Z0FNFjyWHY5Wg9OBtdb/view?usp=sharing

Díky!

PS: Pokud to bude vhodnější mohu přesunout téma do "Čtení starých materiálů".
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků