VYŘEŠENO!!!Fotografie z pozůstalosti

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO!!!Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Kiara » čtv lis 29, 2018 23:38

Dobrý den,
kdysi dávno jsem svému příbuznému věnovala konvolut různých pohlednic. To ještě žila moje maminka, které tyto pohlednice patřily. Nyní - tři roky po smrti mé maminky - mi příbuzný pohlednice vrátil s tím, abych tuto sbírku probrala. K mému velkému překvapení se mezi pohlednicemi nacházela i tato fotografie:
Obrázek. Jedná se o svatebčany před kostelem, ženich je v uniformě, nevěsta je v civilním kostýmku s kyticí. Nikoho z fotografie pochopitelně neznám :-)
Dotaz zní: ví někdo, co je to za druh uniformy, kterou má na sobě ženich? Mohlo by se eventuálně jednat o uniformu justiční stráže nebo soudního vykonavatele? Pokud ano, už bych možná věděla, kdo z rodiny to byl :-)
Druhý dotaz: soudě podle ošacení všech fotografovaných osob - mohla se tato svatba odehrát ve 30.letech minulého století?
Naposledy upravil Kiara dne stř pro 12, 2018 21:48, celkově upraveno 1
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Radix » pát lis 30, 2018 8:37

30. léta jsou pravděpodobná. Na určení uniformy by chtělo fotografii naskenovat ve větším rozlišení a oříznout bílou plochu.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Kiara » pát lis 30, 2018 23:37

Obrázek
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Radix » sob pro 01, 2018 19:54

Pokud tam má být obrázek, tak se nezobrazuje.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Kiara » sob pro 01, 2018 23:31

Mně se v pořádku zobrazuje ... :( opravdu nevím, kde je problém... zvětšila jsem ho v GIMPu, dala na úložiště, z úložiště jsem zkopírovala adresu obrázku a ve svém prohlížeči ho tady na tomto vlákně normálně vidím ...
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Karla55 » ned pro 02, 2018 0:26

Mně se taky nezobrazuje, ani v Opeře, ani v Chrome.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Zora » ned pro 02, 2018 7:17

Ona se mně nezobrazuje ani adresa - odkaz na úložiště, objevuje se mně jen černobílá značka "zákaz vjezdu" . Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Radix » ned pro 02, 2018 9:11

Nerozumím tomu "zvětšila jsem ho v GIMPu".
Obrázek je potřeba naskenovat ve větším rozlišení, 300 nebo raději 600 dpi.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod zburget » ned pro 02, 2018 9:16

je tam odkaz na nějaký server v doméně googeusercontent.com - takže předpokládám, že je ta fotka uložená na nějakém google drive (nebo je se to jmenuje) a pro její zobrazení je potřeba být přihlášený k příslušnému účtu. Což bohužel nikdo jiný, kromě tazatelky není a ani nemůže být.

Zkuste ho nahrát třeba na 2i.cz - ale jak zde zaznělo, je potřeba ho přeskenovat, jednoduché zvětšení nic neřeší (obrazová informace, která v něm teď není se v něm už neobjeví).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Kiara » ned pro 02, 2018 10:09

Aha, tak to mě nenapadlo. Před zvětšením obrázku jsem ho naskenovala v co nejvyšším možném rozlišení, bohužel se jedná o velmi starou fotografii, na které toho není moc vidět. Zkusím jiné úložiště.
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Kiara » ned pro 02, 2018 10:11

zburget píše:je tam odkaz na nějaký server v doméně googeusercontent.com - takže předpokládám, že je ta fotka uložená na nějakém google drive (nebo je se to jmenuje) a pro její zobrazení je potřeba být přihlášený k příslušnému účtu. Což bohužel nikdo jiný, kromě tazatelky není a ani nemůže být.

Zkuste ho nahrát třeba na 2i.cz - ale jak zde zaznělo, je potřeba ho přeskenovat, jednoduché zvětšení nic neřeší (obrazová informace, která v něm teď není se v něm už neobjeví).

Jj, ukládala jsem to na Google Foto. Nenapadlo mě, že s tím může být problém :-(
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Kiara » ned pro 02, 2018 10:31

Obrázek
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod m.k.85 » ned pro 02, 2018 16:46

Zora píše:Ona se mně nezobrazuje ani adresa - odkaz na úložiště, objevuje se mně jen černobílá značka "zákaz vjezdu" . Z


Paní Zoro, já tam vidím spíše černobílou jednosměrku. :D
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod Zora » ned pro 02, 2018 16:54

:oops: :oops: :oops: no, jo, přistižena - takže omluva, do příště nacvičím ,Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Fotografie z pozůstalosti

Příspěvekod kimes » ned pro 02, 2018 17:13

Dotaz zní: ví někdo, co je to za druh uniformy, kterou má na sobě ženich? Mohlo by se eventuálně jednat o uniformu justiční stráže nebo soudního vykonavatele? Pokud ano, už bych možná věděla, kdo z rodiny to byl :-)
Druhý dotaz: soudě podle ošacení všech fotografovaných osob - mohla se tato svatba odehrát ve 30.letech minulého století?[/quote]
Podle mého názoru se jedná o uniformu důstojníka čsl. armády z pol. 30.let - blíže nelze určit bez detailu límcových výložek
v případě pochybností požádejte o pomoc na tomto linku:
https://forum.valka.cz/category/view/50 ... gn=topmenu
na fóru www.valka.cz
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků