VYŘEŠENO - Spojení archivní mapy obce (ÚAZK)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO - Spojení archivní mapy obce (ÚAZK)

Příspěvekod bimbousek » úte lis 27, 2018 19:06

Ahojte, nemáte někdo nějaké zkušenosti nebo povědomí o tom, jak bych si mohl "vyrobit" katastrální mapu obce z roku 1840?
Jde mi o to, že jsem si koupil on-line Originální mapy stabilního katastru Čech 1:2880 (1824-1843) obce Lhota pod Hořičkami.
Mám krásných 6 souborů s vysokým rozlišením (cca 8500x6800), ale poslední kus je 2000x6800. Jak to "slepit"? Nevím, jestli by nebyl nějaký grafický program, ale už jsem jich zkoušel asi 10, všechny jsou primárně na tvorbu panoramatických snímků z více obrázků, ale tam dochází ve styčných částích k degradacím.
Nejvíce jsem se tomu přiblížil programem PosteRazor, ale právě ten poslední díl "nepřiložím" korektně.
Nemáte nějaké tipy?
Děkuji
Naposledy upravil bimbousek dne úte pro 11, 2018 16:25, celkově upraveno 1
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: Spojení archivní mapy obce (ÚAZK)

Příspěvekod zburget » úte lis 27, 2018 19:20

Odpověď je Imagemagick - ale nejsem si jistí tím, jesti je to to, co čekáte. Není to grafický klikací program, ale soubor utilit do příkazového řádku. Na spojování obrázků (a to i tak, že jsou několikapixelové přesahy), konverze mezi formáty, různé transformace a spoustu dalšího naprosto bezkonkurenční.
...a nebo potom Photoshop a jemu podobné. Zkuste třeba GIMP - ten je zadarmo
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků