VYŘEŠENO - Matriky obce Domkov (Nově Město nad Metují)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO - Matriky obce Domkov (Nově Město nad Metují)

Příspěvekod slunicko » ned lis 25, 2018 22:27

Dobrý den,
mám dotaz ohledně matrik uložených v SOA Zámrsk. Konkrétně se jedná o matriky obce Domkov (katolická fara Nové Město nad Metují). V inventurním soupisu archivu, kde jsou odkazy na digitalizované matriky, jsem našla matriky obce Domkov pouze cca do roku 1855. Dálší roky v soupisu nejsou uvedeny (ani bez odkazu-bez digitalizace). Chápu to správně, že jsou tedy ještě uloženy na matričním úřadu? V soupisu matrik uložených na matr. úř. (rovněž zveřejněném na stránkách archivu) se mi je ale nepodařilo nalézt. Když jsem hledala v indexu narozených farnosti Nové Město nad Metují (potřebné údaje jsem nalezla), ale matriku, kde by měly být uvedeny bohužel ne (konkrétně matrika narozených Domkov rok 1856 - v indexu označena interním označením I).
V SOA Zámrsk jsem zatím "nováčkem" a seznamuji s organizací.

Předem děkuji za radu.
Naposledy upravil slunicko dne pát lis 30, 2018 10:20, celkově upraveno 1
slunicko
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 30, 2012 15:17

Re: Matriky obce Domkov (Nově Město nad Metují)

Příspěvekod Zora » pon lis 26, 2018 8:27

Monika píše:Tady na té stránce https://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/s ... -mu-ou-mm/ je odkaz na PDF se seznamem matrik, které jsou stále na obecních úřadech. Zkuste se podívat, zda tam matriku nenajdete.


Drobná oprava , tazatelka píše, že:
V soupisu matrik uložených na matr. úř. (rovněž zveřejněném na stránkách archivu) se mi je ale nepodařilo nalézt.

Já bych doporučovala se obrátit na příslušný matriční úřad s dotazem, kde matriku hledat. - zřejmě Nové Město nad Metují.
Mám zkušenost, opakovanou, že Zámrsk nemá ucelený přehled k matrikám, uloženým na matričních úřadech, na dotazy ke konkretní matrice neodpovídá...
Takže opravdu může být ona kniha kdokoliv.
Pokud se vedly matriční knihy pro Domkov samostatně, může být ještě hledaná matrika mezi živými. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28993
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriky obce Domkov (Nově Město nad Metují)

Příspěvekod capjar » úte lis 27, 2018 21:56

Dobrý den,
pokud mohu poradit, zkuste se ještě zeptat ve Státním okresním archivu Náchod. Zde je fond bývalého děkanství v Novém Město n. Met. a v něm i mj. soupisy duší z této doby, které pořídil známý vlastenecký kněz Jan Karel Rojek, viz https://aplikace.mvcr.cz/archivni-fondy ... 5103010658.
capjar
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv dub 09, 2015 21:06
Oblast pátrání: okres Náchod


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků