Jak najít více údajů o emigrantovi do USA z 1950?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jak najít více údajů o emigrantovi do USA z 1950?

Příspěvekod silvava » ned lis 25, 2018 0:58

Dobrý den,
vždycky mi tu dobře poradíte, tak zkusím štěstí i teď.
Už dlouho hledám, kam se poděli dva bratři mého pradědy. Znám jejich jména a místa a data narození (kolem r.1900).
Nyní jsem náhodou na FS zjistila, že bratr Oldřich zemřel r.1985 v USA (sedí datum narození) a že na stejném místě zemřel r. 1988 další Oldřich téhož příjmení, tipuji syn.
O tomto "asi synovi" se mi podařilo zjistit, že emigroval 1950, že se narodil 22.9.1927. Ráda bych zjistila, kde se narodil a jestli je "můj" Oldřich opravdu jeho otcem. A taky kdy emigroval ten "můj" Oldřich.
Nemáte prosím nápad, kde bych mohla ještě hledat?
Děkuji, Silva
silvava
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř bře 07, 2018 12:33
Oblast pátrání: Lounsko, Kladensko, Rakovnicko, Jičínsko, Písecko,

Re: Jak najít více údajů o emigrantovi do USA z 1950?

Příspěvekod Dagmar8 » ned lis 25, 2018 18:07

píšete že znáte jejich jména, místa a data narození - ale nedala jste žádné odkazy na matriku - takže pokud je matrika na netu, nebude až takový problém dohledat i syna, pokud na netu není, event. může někdo z rodiny požádat o výpis z matriky.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Jak najít více údajů o emigrantovi do USA z 1950?

Příspěvekod Zora » ned lis 25, 2018 18:09

Jen upozorňuji, že by se neměla zveřejňovat data osob, které by mohly být v ochranné lhůtě
GDPR.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak najít více údajů o emigrantovi do USA z 1950?

Příspěvekod silvava » ned lis 25, 2018 20:00

Dobrý den, omlouvám se, asi jsem to špatně napsala.
Záznamy o narození bratrů pradědy jsou online, čitelné, ale není u nich žádná poznámka, která by mě nasměrovala dál. Rodina se kvůli zaměstnání živitele stěhovala, každý syn se narodil jinde. Vím, kde se rodina nakonec usadila, kde bratři vyrůstali, ale potom se ti dva někam odstěhovali a já pátrám po tom, kam zmizeli. Při sčítání obyvatel 1921 byli bratři psaní ještě u rodičů, ale zřejmě tam už nežili.
Ráda bych zjistila, kam se poděli a zajímalo by mě, zda mají potomky (ty bych ráda našla).

Proto jsem zajásala, když jsem jméno jednoho bratra zkusmo napsala na FS a vyskočil na mě záznam o úmrtí v USA (a navíc sedělo datum narození). No a jelikož na tom samém místě o pár let později zemřel mladší muž stejného jména a příjmení (ne úplně obvyklého), předpokládám, že se jedná o jeho syna. Na FS je údaj o narození syna 22.9.1927 v Čechách, emigraci 1950 a úmrtí 1988 v USA. Víc nic. Nevím, v jaké matrice bych ho měla hledat, zda třeba neexistují seznamy emigrantů a zda se vůbec mohu něco dozvědět, když nejsem přímý příbuzný.
Děkuji, Silva
silvava
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř bře 07, 2018 12:33
Oblast pátrání: Lounsko, Kladensko, Rakovnicko, Jičínsko, Písecko,


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků