Genealogická záhada??

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Genealogická záhada??

Příspěvekod Pichnat4 » stř čer 27, 2012 9:10

Dobrý den, potřeboval bych pomoc. V jedné větvi jsem v koncích. Mám jednu rodinu (Karelovi), která žila v Konětopech čp 4 v severních Čechách. Zjistil jsem, že pochází z Moravy. Jenže jsem našel ještě jednu rodinu (Královi). Obě rodiny mají stejnou osobu Andrease, jednou Karel a jednou Král. Tušil jsem nějakou souvislost. Porovnával jsem čp a nakonec zjistil, že:

Andreas Karel by měl být z Palkovic na Moravě, jeho potomci jsou následně zapsáni v čp 4 konětopy v severních Čechách.
Andreas Král měl syna Václava, který si vzal Terezu, která pochází z čp 4 Konětopy.

Můžete mi někdo pomoct a jednoznačně říci, že se jedná o stejného Andrease či nikoliv. Pokusil jsem se to nějak znázornit na následujícím odkazu. Díky z pomoc.

http://www.karelovi.wz.cz
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Genealogická záhada??

Příspěvekod Milan Wölfl » stř čer 27, 2012 11:18

Zkuste najít všechny děti (narození) v těch Konětopích a pokud jsou stejná č.p., tak jsou to oni. A stejně tak pokud č.p. stejná nejsou, jsou stejní pouze svědkové (nebo ze stejného rodu, zde Zelenkovi).
Pokud nesedí ani jeden údaj, mohli být skutečně dva, ale více by se dalo vyčíst i ze soupisů poddaných/register sirotčího jmění (před rokem 1848), pokud se dochovaly na v SOkA/SOA jsou dostupné...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Genealogická záhada??

Příspěvekod Pichnat4 » stř zář 12, 2012 9:48

Milan Wölfl píše:Zkuste najít všechny děti (narození) v těch Konětopích a pokud jsou stejná č.p., tak jsou to oni. A stejně tak pokud č.p. stejná nejsou, jsou stejní pouze svědkové (nebo ze stejného rodu, zde Zelenkovi).
Pokud nesedí ani jeden údaj, mohli být skutečně dva, ale více by se dalo vyčíst i ze soupisů poddaných/register sirotčího jmění (před rokem 1848), pokud se dochovaly na v SOkA/SOA jsou dostupné...

Podařilo se mi projít soupisy poddaných pro danou obec do roku 1805 a nenašel jsem je tam. A v tu dobu se tam už narodily děti. Tak snad ještě gruntovní kniha jestli něco poví, ale to je na dlouho, tam se nedostanu.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Genealogická záhada??

Příspěvekod slizzing » stř lis 19, 2014 10:41

Dobrý den,

moji prarodiče koupily ony Konětopy č. 4 od rodiny Karlů, kteří tam ještě v roce 1921 při oficiálních součtech obyvatel bydleli, viz https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,227016002

No nepomohla jsem, ale i tady máte určitý střípek
M.

Edit: moje babička si je možná bude pamatovat - mám se zeptat?
slizzing
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 02, 2014 17:18
Oblast pátrání: okresy
Louny (Konětopy, Hřivice, Hořany)
Rakovník (Lišany)
Zbiroh (Mlečice)

Re: Genealogická záhada??

Příspěvekod Pichnat4 » stř lis 19, 2014 12:28

slizzing píše:Dobrý den,

moji prarodiče koupily ony Konětopy č. 4 od rodiny Karlů, kteří tam ještě v roce 1921 při oficiálních součtech obyvatel bydleli, viz https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,227016002

No nepomohla jsem, ale i tady máte určitý střípek
M.

Edit: moje babička si je možná bude pamatovat - mám se zeptat?

Dobrý den,

moc děkuji za reakci, určitě budu rád za jakoukoliv informaci, kterou si budu moci zařadit.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků