místo narození

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

místo narození

Příspěvekod tewby » pon lis 19, 2018 20:03

Dobrý den, už jsem zoufalý, tak žádám o pomoc:-)

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8714/82
Na tomto odkazu je svatba Tomáše Šourka a Kateřiny Hořinkové.

Je u nich i datum narození, ale nikde je nemohu dohledat. Čekal jsem, že když se vpravo psaly ohlášky, tak se bude jednat o rodnou obec, ale ani v Nové Vsi a ani ve Vavřinci jsem je nenašel. nenašel jsem je ani v matrikách Zásmuku. Nenašel jsem je ani v Cerhenicích a ani ve Skvrňově. Fakt už nevím

Napadá někoho, kam se ještě podívat?:-)
Uživatelský avatar
tewby
 
Příspěvky: 347
Registrován: stř črc 24, 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: místo narození

Příspěvekod makke » pon lis 19, 2018 22:29

Dobrý den,

všimla jsem si že ženich i nevěsta byli nemanželští, zkusila bych se ještě podívat, jestli si farář náhodou nemanželské děti nezapisoval někam bokem. A ještě mě napadlo, jestli se vám tento pár v Zásmukách vyskytoval i v budoucnu podívat se na sčítací operáty, tam bývá místo narození uvedeno.

S pozdravem Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: místo narození

Příspěvekod makke » pon lis 19, 2018 22:44

Tak jsem se dívala a nemanželské děti byly normálně psány mezi ostatní zápisy, ještě mě napadá, jestli není špatně datum, že v té matrice jsou ale jindy, nevím, jestli jste procházel celou matriku nebo jen hledal konkrétní datum.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: místo narození

Příspěvekod tewby » úte lis 20, 2018 10:29

prošel jsem Indexy v matrikách a prostě jsem je tam nenašel:-)
Uživatelský avatar
tewby
 
Příspěvky: 347
Registrován: stř črc 24, 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: místo narození

Příspěvekod makke » úte lis 20, 2018 11:06

Z praxe musím říct, že indexy obsahují určitý počet chyb, prostě tam některé záznamy chybí nebo jsou zapsané u špatného písmene. Byla bych-li na vašem místě, prošla bych si matriku, sice vám zabere nějaký čas, ale když to skutečně nenajdete, teprve pak můžete řešit, jak dál. Takto je možné, že hledáte náhradní řešení a záznamy v matrice třeba jsou.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: místo narození

Příspěvekod Zora » úte lis 20, 2018 12:28

Pokud nemohu najít narození nemnž. dětí, hledám narození jejich matky, ty bývají uvedeny dost jasně.

Tím se jednak dostanu k další generaci a současně - při troše štěstí i dalším indiciím pro vyhledání narození nem. dítěte.

Důkladně prostuduji řazení matrik ve farnosti - rozdělení na části podle obcí. Může být i zádrhel v tom.
Co se týče ohlášek, svatba se zřejmě konala v současném bydlišti , nemusí to mít vůbec nic společného s místem narození.

Velmi často u svobodných matek platí, že porodily v místě služby, tedy ne tam, kde bydleli rodiče matky..
Jak píše Makke, nespoléhejte ale na indexy, zvlášt u nemanželských dětí bývají často chyby.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: místo narození

Příspěvekod tewby » stř lis 21, 2018 19:24

Koukal jsem na ta konkrétní data do všech zmiňovaných matrik a potom jsem projel indexy. Zkusím projít všechny matriky, ale šanci tomu moc nedávám.
Uživatelský avatar
tewby
 
Příspěvky: 347
Registrován: stř črc 24, 2013 14:58
Bydliště: Praha


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků