kde bojoval můj pradědeček

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

kde bojoval můj pradědeček

Příspěvekod klit » pát říj 26, 2018 12:47

Dobrý de

Třeba mě někdo navede, kde bych mohl hledat dál. O svém pradědečkovi Janu Sittovi vím, že bojoval v první světové válce, nic víc :( Jako malý pamatuju, že jeho syn (můj dědeček) vyprávěl, že bojoval kdesi v Itálii u dělostřelectva a že byl raněn do nohy. Psal jsem dotaz o kmenový list do vojenského archivu do Prahy odkud mi bylo odepsáno, že kmenový list byl skartován (ročník 1895). Jelikož byl údajně raněn tak jsem na internetu na stránkách kramerius.cz procházel seznamy raněných vojáků kde jsem taky nic nenašel (našel jsem ale záznam o raněném Antonínu Sittovi z Václavova, což byl jeho bratr). Nevím kde bych mohl hledat dál, zkusit třeba obecní kroniku ? Ta se ale psala až od roku 1920. Dále jsem kdesi četl, že jde napsat i na nějaké stránky do Vídně. Mohl by mi někdo poradit, jaká je adresa Vídeňského archivu ? Popřípadě někdo kdo už tam psal a podělí se o své zkušenosti ?

Všem moc díky za odpovědi :)
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko

Re: kde bojoval můj pradědeček

Příspěvekod filmovymaniak » pát říj 26, 2018 15:34

Dobrý den,
Podle Vámi uváděného data narození (1895) bych si dovolil tvrdit, že ve vojenském archivu ve Vídni jeho záznamy nebudou,
ty co měli nechali nejspíš všechny digitalizovat Familysearch.
Zda-li něco bude v kronice obce nevím, v kronice obce, kde se narodil můj předek r. 1889 je u některých stavení uváděno kdo byl odveden do války
a také kdo se vrátil, někdy je tam i typ jednotky(možná jen legionáři), mého předka jsem tam hledal, ale jen na webových stránkách obce, kde je zpracována historie domů vycházející z části z kroniky obce, ale o něm se nezmiňují.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: kde bojoval můj pradědeček

Příspěvekod Zora » pát říj 26, 2018 16:47

Asi to víte, ale jen pro úplnost, seznamy se psaly narychlo, mnohdy došlo chybnému opsání, uvedení křestního jména v jiném jazyce - tedy třeba Jan, Johann, snad Jánoš , a podobně. Zdvojená souhláska mohla být špatně zapsána...
Na Krameriovi to chce velkou vytrvalost a obměňovat vyhledávání.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kde bojoval můj pradědeček

Příspěvekod klit » pát říj 26, 2018 23:44

Zkoušel jsem hledat různé varianty jména a příjmení ale nenašel jsem vůbec nic :-/ mnou hledaný se jmenoval Jan Sitta a na rodil se 4. března 1895 ve Václavově u Zábřeha na Moravě
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků