Stránka 1 z 1

Kovář

PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 12:49
od Milan Wölfl
Narazil jsem na zvláštní problém - jsme v letech 1780-1786, na třeboňském panství.
Jeden z mých předků byl Rožmberským kovářem.
Vzato ze současného pohledu, 1786 byl "gemeinschmied in Sedlikowitz" čili obecním kovářem v Sedlíkovicích (farnost Bošilec), o rok dříve již bohužel situaci nezjistím, registry sirotčího jmění/soupisy poddaných se z let 1784-1785 nedochovaly, zde se tedy ztrácí (alespoň se tak zdá).
Podle prvního známého soupisu je narození prvního dítěte (podle jeho věku) kolem roku 1783, svatba tedy musela být přibližně stejně.
A byla. První dítě, Martin, se narodilo 24. října 1782, svatba byla 8. ledna téhož roku. A u svatby je psán jako kovář ze Sedlíkovic.
Svatba : http://digi.ceskearchivy.cz/cs/2425/43
Ale je zde problém, v Sedlíkovicích není o Bartoloměji Adalbertovi Struskovi ani zmínky...
Co s tím?

Díky za tipy!

Re: Kovář

PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 13:10
od puntik
A byl to Struska, není to Hruška?

Re: Kovář

PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 13:26
od Milan Wölfl
Určitě Struska, narození dětí a další výstřižky, i s odkazy, zde
: https://docs.google.com/open?id=0BwF1is ... jlQd09Udk0 :

Re: Kovář

PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 14:54
od puntik
Ale v těch soupisech není psáno, Sedlíkovice, nebo je to v nadpisu? Ale zdá se mi také, že byli dva, Bartoloměj a Adalbert. A není tam Struska kovář s jiným kř.jménem? Vojtěch?

Re: Kovář

PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 15:25
od Claricia
Kovář Struska byl v 2. pol. 18. stol. např. ve vedlejším Bošilci, možná by to mohla být stopa.

Re: Kovář

PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 15:30
od Milan Wölfl
Claricia píše:Kovář Struska byl v 2. pol. 18. stol. např. ve vedlejším Bošilci, možná by to mohla být stopa.

To by mělo být ono! Děkuji! P.S.: Blanko, nevíte, kde by se dalo zjistit něco víc? Případně kde jej v soupisech poddaných pro Sedlíkovice/Bošilec najít? Nikde jej nevidím, ani s cvikrem :-)