Spojistost Schabský a Žabský

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Spojistost Schabský a Žabský

Příspěvekod RadekJelinek » pát říj 19, 2018 21:47

Dobrý den, zjišťuji zda nemá v rodokmenu někdo toto jméno. Posledním, kterého jsem dohledal byl Josef Schabský (1815-1865). Byl to účetní v panství Hraběte Ditrichsteina... hledám spojitost s Josefem Žabským (1664 - 1735) - zda to byl jeho předek.
RadekJelinek
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 16, 2018 17:47
Oblast pátrání: vysočina

Re: Spojistost Schabský a Žabský

Příspěvekod royt » sob říj 20, 2018 5:32

Tak proč nejdete od - l Josef Schabský (1815-1865 - postupně do minulosti. Jeho rodiče, jejich rodiče atd. a máte jistotu.Nebo potřebujete, aby za Vás někdo těch 150 let vyhledal ?
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Spojistost Schabský a Žabský

Příspěvekod Zora » sob říj 20, 2018 6:00

RadekJelinek píše:Dobrý den, zjišťuji zda nemá v rodokmenu někdo toto jméno. Posledním, kterého jsem dohledal byl Josef Schabský (1815-1865). Byl to účetní v panství Hraběte Ditrichsteina... hledám spojitost s Josefem Žabským (1664 - 1735) - zda to byl jeho předek.


Vždycky platí - uveďte, kde jste pátral, o které lokality se jedná, přidejte poslední nalezený záznam a třeba i důvod, proč nepokračujete směrem do minulosti, jak píše kolega Royt.
Málokdo z nás zná osobu Josefa Žabského , netušíme, kde se vyskytoval, já rozhodně nepoznám, o které z panství - lokalit Ditrichsteinů by se mělo jednat, pomohl by odkaz na zdroj.

Rozhodně bych doporučila , stejně jako kolega Royt, abyste pátral do minulost ve svém rodě, pak budete mít naprostou jistotu, zda je jedná - nejedná o stejný rod. Můžete samozřejmě převzít již udělaný rodokmen, a "ušetřit si práci", ale pak nebudete mít jistotu, že je vše opravdu správně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Spojistost Schabský a Žabský

Příspěvekod RadekJelinek » sob říj 20, 2018 13:51

Samozřejmě nepotřebuji, aby za mě někdo 150 let dohledal. Jsem ve slepé uličce, hledám ho již několik dní a pod tímto tímto tématem je psáno "Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví." proto má otázka zněla zda ho někdo nemá v rodokmenu?

Matričním záznamu jeho otce je pouze Josef Schabský hraběcí účetní v Budyni (Budyně nad Ohří). Tam jsem veškeré záznamy, od matriky narozených, zemřelý, a oddaných hledal a nenašel. Musel se pravděpodobně narodit i oddat v Jiné obci než se sem přestěhoval a to je ta slepá ulička.
RadekJelinek
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 16, 2018 17:47
Oblast pátrání: vysočina

Re: Spojistost Schabský a Žabský

Příspěvekod RadekJelinek » sob říj 20, 2018 23:08

Děkuji za rady, pokusím se najít a prostudovat ještě záznamy dětí a budu hledat na stránkách, které jste mi zaslala. Záznamy svatby v místě narození ženy jsem hledal Zde ještě přidávám ty zmíněné záznamy jeho narození a i úmrtí Jeho matka má rodiče dle záznamu v Rakousku, kde dělal lesníka kdesi u St. Polten. Na rodokmenu dělám měsíc takže jsem za rady tohoto typu rád.

Zajímavá je i tato informace co jsem našel: https://books.google.cz/books?id=BvtOAA ... an&f=false

Je to nějaký novinový článek z roku 1828 kde se píše "Joseph Ferdinand Schabsky, Fürst Dietrichsteinscher Buchhalterei-Adjunkt zu Prag in Böhmen, dermal in Pettan". Což by mohla být návaznost, bohužel Pettan, pokud je to město nenacházím.
Přílohy
Josef Schabský.png
Josef Schabský rodiče 1815.png
RadekJelinek
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 16, 2018 17:47
Oblast pátrání: vysočina

Re: Spojistost Schabský a Žabský

Příspěvekod Zora » ned říj 21, 2018 5:02

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=169
Zde je uváděn Adolf Schabský s rodinou...

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?session ... e&record=1
zde Bohumila Žabská

Zkuste se podívat, zda nenajdete nějaké možné shody.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků