Nemanželská dcera, Všemina, 1836

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Nemanželská dcera, Všemina, 1836

Příspěvekod GromanJ » pon říj 08, 2018 12:38

Ahoj,

řeším záhadu s matkou nemanželské Marianny Kadlbářové ze Všeminy. Podle zápisu v matrice (jestli čtu správně), se narodila Marianna, dcera Terezie, dcery Martina Kadlbáře a Roziny Kadlbářové, roz. Holíkové. Problém je v tom, že Martin Kadlbář a Rozina Holíková měli spolu asi 6 dětí, z nichž ani jedno nebyla Terezie, nicméně zajímavé je, že měli 5 dcer a všechny porodily nemanželské děti (možná to bylo způsobené tím, že Martin Kadlbář zemřel již v roce 1805, když byly jeho dcerky malé a neměly dostatečné věno). Začínám se smiřovat s tím, že záhadu Terezie neobjasním - možná napsali chybně jméno a měla by to být jedna z jejich sester. Nenašel jsem ani zápis úmrtí, ani nic dalšího, vyjma níže uvedeného matričního zápisu. Nenapadá někoho ještě nějaká další možnost?

https://ibb.co/n0QBm9

Díky :)
GromanJ
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 16, 2015 17:02
Oblast pátrání: Záhoří; Haná - Přerov, Olomouc, Velká Bystřice, Prostějov; okres Frýdek-Místek, Jablunkov, Těšínsko, Polsko

Re: Nemanželská dcera, Všemina, 1836

Příspěvekod Dagmar8 » pon říj 08, 2018 14:28

Možná by se někdo podíval, jestli jste hledal dobře, ale nedal jste ani jeden odkaz na žádný zápis v matrice, takže těžko vám bude někdo radit, když jste mohl něco přehlédnout.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Nemanželská dcera, Všemina, 1836

Příspěvekod GromanJ » pon říj 08, 2018 14:58

Tak tedy doplňuji o odkazy:

narození Marianny Kadlbářové, otec neznámý, matka Terezie, dcera Martina Kadlbáře ze Všeminy [url]actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4885/?strana=99[/url]
- žili na Všemině v domě č. p. 38
- Marianna se narodila v roce 1836, takže předpokládám, že její matka Terezie se musela narodit někdy mezi lety 1793 - 1805
- Martin Kadlbář zemřel v roce 1805, všechny jeho děti se narodily do tohoto roku... od roku 1790 do roku 1805 jsem narození Terezie Kadlbářové v matrice nenašel.
úmrtí Martina Kadlbáře [url]actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4888/?strana=29[/url]

Dcera Terezie se následně vdala do Loukova - úmrtí Terezie Kadlbářové jsem hledal i na Všemině, i v Loukově a nikde jsem ji nenašel. Samozřejmě se mohla po narození dceray vdát, nicméně sňatek jsem také nenašel.
GromanJ
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 16, 2015 17:02
Oblast pátrání: Záhoří; Haná - Přerov, Olomouc, Velká Bystřice, Prostějov; okres Frýdek-Místek, Jablunkov, Těšínsko, Polsko

Re: Nemanželská dcera, Všemina, 1836

Příspěvekod Zora » pon říj 08, 2018 16:25

- mohlo dojít k záměně křestního jména matky - musíte dohledat osudy všech dalších dcer Martina Kadlabáře
- mohla porodit vdova po Martinu Kadlabářovi po roce 1805.
- měl byste znát datum sňatku Martina Kadlabáře a vyhledat všechny jeho děti...
Martin je psán jako Bauer, byl vázaný na půdu, ale v mládí se mohl přistěhovat....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků