FamilySearch přesnost

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

FamilySearch přesnost

Příspěvekod PetrVyk » čtv říj 04, 2018 22:46

Hezký večer,

našel jsem své předky na FamilySearch v odkazech na Family Tree, jako source (zdroj informací) je uveden FamilySearch, není tam odkaz na příslušnou matriku... na jednu stranu mi to dost pomohlo, byl jsem náhle bez zásadního hledání o dvě generace dál... ale když jsem si vyhledal příslušné záznamy, tak řada informací byla nesprávná, nepovedlo se jim například vyhledat záznam o narození, mají jen úmrtí a z něj vše dopočítávají, ale i v tomto jednoduchém výpočtu mají chyby... jakou zkušenost máte vy? Dá se na to spoléhat?

díky za sdílení zkušeností

Petr
PetrVyk
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 03, 2018 23:06
Oblast pátrání: Mouřínov

Re: FamilySearch přesnost

Příspěvekod Radix » pát říj 05, 2018 7:41

Úroveň FS se zde již řešila, najdete to ve starších příspěvcích.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: FamilySearch přesnost

Příspěvekod Zora » pát říj 05, 2018 7:57

PetrVyk píše:Hezký večer,

našel jsem své předky na FamilySearch v odkazech na Family Tree, jako source (zdroj informací) je uveden FamilySearch, není tam odkaz na příslušnou matriku... na jednu stranu mi to dost pomohlo, byl jsem náhle bez zásadního hledání o dvě generace dál... ale když jsem si vyhledal příslušné záznamy, tak řada informací byla nesprávná, nepovedlo se jim například vyhledat záznam o narození, mají jen úmrtí a z něj vše dopočítávají, ale i v tomto jednoduchém výpočtu mají chyby... jakou zkušenost máte vy? Dá se na to spoléhat?

díky za sdílení zkušeností

Petr


Orientačně snad možná ano, ale jinak je rozhodně třeba všechny předkládané (nabízející se záznamy, data) pečlivě ověřit.
V rodokmenech jsou hrubé chyby, špatně přiřazené generace, smícháno více rodin (nositelů stejného příjmení).
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FamilySearch přesnost

Příspěvekod Dagmar8 » pát říj 05, 2018 12:35

Všechny nové informace vždy vítám, ale pokaždé si každý zápis ověřím, vyhledám v matrice, přesně jak píše Zora, Nové informace mi slouží opravdu jen orientačně, lze tam najít spustu zcela zásadních chyb.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků