VYŘEŠENO díky! SOA Praha - kopírování záznamů

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO díky! SOA Praha - kopírování záznamů

Příspěvekod Renee » ned zář 02, 2018 9:15

Dobrý den,
při pátrání jsem se postupně dostala do středních Čech, tj. SOA v Praze. Můžete mi prosím, vy zkušenější, poradit, zda je z digitalizovaných matrik tohoto archivu možné nějak zkopírovat či uložit daný záznam na moje PC, či v jakém formátu ho mám ukládat? Zatím jsem nenašla žádnou nápovědu, tj. fungoval mi pouze PrintScreen, ale to není ideální. Děkuji moc za radu a přeji hezký den.
Naposledy upravil Renee dne pon zář 03, 2018 7:32, celkově upraveno 1
Renee
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:37
Oblast pátrání: Východní Čechy

Re: SOA Praha - kopírování záznamů

Příspěvekod Jan » ned zář 02, 2018 9:50

Pokud se na stránce zaregistrujete tak je možné stáhnout všechny snímky konkrétní matriky jako balíček ZIP.
Pak už není problém si snímky zobrazit a pracovat s nimi na vlastním PC.
Jiný postup je složité popsat a toto fórum není o návodech k programům, předpokládám.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: SOA Praha - kopírování záznamů

Příspěvekod Rebeca » ned zář 02, 2018 11:50

Renee píše:Dobrý den,
při pátrání jsem se postupně dostala do středních Čech, tj. SOA v Praze. Můžete mi prosím, vy zkušenější, poradit, zda je z digitalizovaných matrik tohoto archivu možné nějak zkopírovat či uložit daný záznam na moje PC, či v jakém formátu ho mám ukládat? Zatím jsem nenašla žádnou nápovědu, tj. fungoval mi pouze PrintScreen, ale to není ideální. Děkuji moc za radu a přeji hezký den.



...... myslíte http://ebadatelna.soapraha.cz ? Tak tam je stažení snímku snadné - dole na stránce mezi velikostí stránky (např. 2,2 MB) a "držet přiblížení" je takové tlačítko, co vypadá jako trojúhelník s vrcholem dolů....to zmáčknete a stáhnete tím stránku, na které právě jste.....tu si pak jen na počítači v nějakém programu otevřete (je to formát jpg)
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků