VYŘEŠENO: Ztracená kniha zemřelých

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO: Ztracená kniha zemřelých

Příspěvekod Kikinulka » úte srp 28, 2018 18:06

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jakými zdroji lze nahradit údaje ze ztracené knihy zemřelých?
Naposledy upravil Kikinulka dne stř srp 29, 2018 13:41, celkově upraveno 1
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)

Re: Ztracená kniha zemřelých

Příspěvekod Zora » úte srp 28, 2018 18:37

Upřesněte dotaz - uveďte období a obec, neb aspoň oblast.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ztracená kniha zemřelých

Příspěvekod Kikinulka » stř srp 29, 2018 12:10

Jedná se o obec Trstěnice (Křtěnice, Stignitz) z okresu Znojmo a období je 1844 - 1903, u popisu scanu knihy zemřelých je napsáno, že se tato kniha ztratila. Chtěla jsem si ověřit datum umrtí, které je uvedeno u záznamu v knize narozených.
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)

Re: Ztracená kniha zemřelých

Příspěvekod Zora » stř srp 29, 2018 12:53

Náhoda, zrovna se tam - ve starší době, pohybuji.

Tuhle knihu ničím nenahradíte, snad možná, návštěvou hřbitova, či snad možná dotazem na hřbitovní správě, vše ovšem s otazníkem.

U dětí zemřelých v mládí... asi ničím, ( jedině křížek v matrice N u těch nejmladších zemřelých) u dospělých pak jen pomocí zápisů dalších příbuzných můžete zúžit období, kdy dotyčný/á zemřel/a.
První syn se ženil, otec je označený jako žijící, poslední dcera se vdávala a otec je označený jako zemřely, tedy velmi pravděpodobně otec zemřel v tomto rozmezí.

Horší je chybějící období Z kolem r. 1700, matrika č. 14730, mně se tam vyskytují přinejmenším dva nositelé stejného jména příjmení a nemohu je zatím odlišit . inu, někdy to tak bývá... zvlášť u těch starých velice stručných zápisů. Třeba u svtby je pouze jméno otce, nic dalšího.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ztracená kniha zemřelých

Příspěvekod Kikinulka » stř srp 29, 2018 13:41

V knize narozených jsem našla záznam, že 5.5. 1901 se v domě č. 58 narodil Jan Vacek nemanželský syn Kateřiny manželské dcery Josefa Vacka 1/2láníka ve Křtěnici a manželky Antonia rozené Černý. Pod jménem narozeného je křížek a u něj je datum zřejmě 10. 1. 1902, tak jsem si to datum chtěla ověřit a zajímala mě příčina úmrtí.
Mockrát Vám děkuji za radu a prostě se nedá nic dělat :-) hold to je riziko "povolání".
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Miasma a 10 návštevníků