VYŘEŠENO Jiné příjmení dítěte než rodičů

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Jiné příjmení dítěte než rodičů

Příspěvekod Madlusa » sob srp 18, 2018 13:15

Ahoj, mám dotaz. Dohledala jsem v matrice narození dědy (23.10.1913), má uvedené jméno Karel Borromejský, rodiče jsou Kotalík František a Marie, roz.Hatašová, dědu jsem vždy znala jako Karla Kotalíka. Proč má jiné příjmení než rodiče? Znamená to, že je to nějaký nalezenec a rodné příjmení je třeba po řádu Boromejek? Chlapec v záznamu nad ním je stejný případ. Odkaz zde, poslední záznam http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13701/273
Moc děkuji za postřehy
Naposledy upravil Madlusa dne sob srp 18, 2018 14:06, celkově upraveno 1
Madlusa
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 17, 2018 18:28
Oblast pátrání: Kloužovice, Olší, Mladá Vožice, Tábor, Vlašim, Čechtice, Chlumec nad Cidlinou, Praha

Re: Jiné příjmení dítěte než rodičů

Příspěvekod Zora » sob srp 18, 2018 13:36

to Boromejský není příjmení, ale součást křestního jména podle svatého Karla Boromejského. wiz wiki. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jiné příjmení dítěte než rodičů

Příspěvekod Madlusa » sob srp 18, 2018 14:05

Moc děkuji za odpověď! Krásný den :)
Madlusa
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 17, 2018 18:28
Oblast pátrání: Kloužovice, Olší, Mladá Vožice, Tábor, Vlašim, Čechtice, Chlumec nad Cidlinou, Praha


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků