Přečtení jiné listiny, než matriky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Přečtení jiné listiny, než matriky

Příspěvekod zburget » čtv srp 02, 2018 18:18

Chtěl jsem se zeptat, mohl-li bych být tak troufalý a někde zde (pravděpodobně tedy ve Čtení starých materiálů) poprosit o přečtení a opravu jedné listiny - poražení roboty na platby.
Není to matrika a s genealogií to nemá nic společného, tak se radši nejdřív zeptám, jestli je zde něco takového povoleno / vítáno / trpěno / nežádoucí / zakázáno.

Díky,
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Přečtení jiné listiny, než matriky

Příspěvekod Slim » pát srp 03, 2018 15:52

Fórum se jmenuje „Čtení starých materiálů“, nikoliv „Čtení starých matrik“. Takže směle do toho. Nespecifikujete však jazyk, v kterém je listina napsána a ani její délku. Počítejte, že přečtení delšich listin v latině, ale i němčině může být problém a chvíli budete na přečtení čekat. Akorát bych apeloval na dodržení pravidel uvedených v záhlaví tématu. Maximálně negativní, čeho se můžete dočkat je, že Vám to nikdo nepřečte, ale spílat by Vám za to nikdo neměl.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Přečtení jiné listiny, než matriky

Příspěvekod zburget » pát srp 03, 2018 19:14

O.K. - díky - já vycházel z toho, že fórum je sice "Čtení starých materiálů", ale je na serveru "Genealogické fórum". Proto jsem se radši zeptal :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků