Příčina úmrtí

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Příčina úmrtí

Příspěvekod Lenik.Sutrik » pon črc 09, 2018 22:38

Dobrý večer, ráda bych Vás požádala o pomoc s určením diagnózy 5 letého dítěte z mého rodokmenu( Vlasta Zelenková). V lékařském slovníku jsem našla, že diagnóza tabes dorsalis je syfilis, ale vzhledem k pětiletému dítěti mi to nesedí. Velmi pěkně děkuji za každou informaci týkající se rozřešení mojí otázky.

http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =374&h=142
Lenik.Sutrik
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 02, 2012 0:22

Re: Příčina úmrtí

Příspěvekod vixiv » pon črc 09, 2018 23:28

dobrý den, syfilis může být i dědičný. Více zde: https://www.wikiskripta.eu/w/Vrozená_syfilis

na co umřela matka dítěte?
navíc si myslím, že tabes dorsalis je jedním ze stádií syfilisu.
vixiv
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Příčina úmrtí

Příspěvekod Lenik.Sutrik » pon črc 09, 2018 23:40

Matka Vlasty Zelenkové umřela na rakovinu prsu v 80 letech. Vlastu porodila ve 22 letech. Překvapila mě tato diagnóza u malého dítěte. Pokud se nakazila od matky, je možné, aby se matka dožila tolika let?
Lenik.Sutrik
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 02, 2012 0:22

Re: Příčina úmrtí

Příspěvekod Kiara » úte črc 10, 2018 11:28

Lenik.Sutrik píše:Matka Vlasty Zelenkové umřela na rakovinu prsu v 80 letech. Vlastu porodila ve 22 letech. Překvapila mě tato diagnóza u malého dítěte. Pokud se nakazila od matky, je možné, aby se matka dožila tolika let?

Tabes dorsalis znamená, že se jedná o onemocnění míchy, způsobené syfilidou a propukající cca 5-20 let od nákazy. Pokud předpokládáme, že se dítě nakazilo od matky, která ji porodila ve 22ti letech, je podle mého názoru téměř nemožné, aby se matka-syfilitička dožila až tak vysokého věku 80ti let a nakonec zemřela na zcela jinou diagnózu. Setkala jsem se s případem manželského páru, kdy manžel nakazil manželku syfilidou, jeden z nich zemřel ve věku 62 roků na zdravotní komplikace způsobené syfilidou a druhý ve stáří 66 roků ve stavu těžké syfilitické duševní demence. Přežití po nákaze u nich trvalo řádově 20-25, maximálně 30 let. Opravdu pochybuji, že by tak těžkému onemocnění nakažený jedinec dokázal vzdorovat téměř 60 roků a nakonec zemřel na úplně jinou diagnózu...

Protože se dá syfilis přenášet i mateřským mlékem, existuje i možnost, že matka holčičky mohla být naprosto zdráva, ale holčička mohla dostat v kojeneckém věku napít mateřského mléka od cizí, nakažené ženy (kojná, příbuzná ...).
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Příčina úmrtí

Příspěvekod Lenik.Sutrik » stř črc 11, 2018 21:41

Velmi pěkně děkuji za odpověď. Stále jsem si lámala hlavu, jak se mohla Vlastička nakazit. Ale že mateřské mléko od jiné matky mohlo býti příčinou nákazy,na to bych nepřišla.
Lenik.Sutrik
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 02, 2012 0:22


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků