Překlad smlouva němčina 1782

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Překlad smlouva němčina 1782

Příspěvekod Janík » pon črc 02, 2018 17:47

Dobrý den, v pozemkové knize jsem narazil na kupní smlouvu, se kterou si opravdu nevím rady. Je to němčina z r. 1782, sem tam nějaká ta latinská fráze. Chtěl bych poprosit o pomoc s překladem. Zatím připisuji jen první část:

Ich Gottfried Ignatz des Heiligen Röhmischen Reichs Graf von Walldorf Herr deren Herrschaften Sadek, Roketnitz, Osowa Bittischka,
Rogetin, Hostialkow, und Antheils der Herrschaft Brumow, dann deren Gütter, Seeletitz, Zierotiz, und Domschitz Jhro Röhmisch Kais:
auch in Germanien zu Hungarien und Böhmen Konig: Apost: Majest: wirkl: Geheimer Rath und Räumener, Urkunde und bekenne
hiemt in Kraft dieses von mir aus gefertigten Kauf Bringts, welcher gestalten ich auf gehorsamstes Anlangen, und Bitten meines
Herrschaft Osower Unterthams Georg Soupuschek ihme dessen Erben und Erbs nehmern auf imer wehrende Zeiten Mein zu
Borownik habendes Wirthshauß sub Nro 9. nebst allen Inventarish dabeÿ befindlichen Kuchen wie auch denen beÿ diesen
Wirths Hauß Ackern nemlichen
1 Stuk na Loczkama gennant untere 4 6/8 Mt:

https://1drv.ms/u/s!AjANc2xH5CDegP55bLSeElwfEOUpMQ

můj (spíše tragický) překlad:

Já, Gottfried Ignatz hrabě svaté říše římské z Walldorfu, pán svých panství Sádek, Rokytnice, Osová Bítýška,
Rojetín, Hošťálková a dílu panství Brumov, dále svých statků Želetic, Žerotic a Domšic Jhro Röhmisch Kais:
taky v Německu a Uhrách a Čechách Konig: Apost: Majest: wirkl: tajemník a komorník, Urkunde und bekenne
hiemt in Kraft dieses von mir aus gefertigten Kauf Bringts, welcher gestalten já na poslušném příchodu, a žádá mého
panství osovského poddaný Jiří Sopoušek jemu, jeho dědicům a kupcům dědiců na všechny obranné? časy můj do
Borovníku příslušející hostinec pod Nro 9 se vším při něm inventářem přítomnou kuchyní, jako taky ty pozemky při tomto
hostinci, totiž
1 kus zvaný „na Loczkama“ pod 4 6/8 měřice

Děkuji Vám za pomoc
Janík
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát led 01, 2016 10:52
Oblast pátrání: Hlučínsko, Ostravsko, okolí Brna

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků