VYŘEŠENO - Mladý otec???

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO - Mladý otec???

Příspěvekod BlackP » ned čer 24, 2018 10:13

Zdravím, při pátrání po kamarádově rodokmenu jsem narazil na sedláka, který by dle záznamů měl mít dítě už v 16. letech (dítě je vedeno jako manželské a on je při narození uveden jako sedlák). Jeho otec byl v tu dobu už mrtvý. Záznam o sňatku se mi zatím bohužel nepodařilo dohledat. Jedná se o rok 1792. Je to možné nebo se mi smíchaly 2 větve dohromady.
Naposledy upravil BlackP dne pon čer 25, 2018 7:32, celkově upraveno 1
BlackP
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 09, 2017 21:39
Bydliště: Kamenice (JI)
Oblast pátrání: okolí Třebíče, VelkoMeziříčsko

Re: Mladý otec???

Příspěvekod Zora » ned čer 24, 2018 10:52

Je to možné, grunt potřeboval nejen nového hospodáře, ale i novou hospodyni... Není to obvyklé, ale není to vyloučené.
Chce to dohledat onen zápis, případně sňatek a ten nemusí být v obci, kde se dítě narodilo.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Mladý otec???

Příspěvekod Kiara » ned čer 24, 2018 20:38

Ano, je to klidně možné. Já mám ve svém rodokmenu také jednoho šestnáctiletého ženicha (nevěstě bylo 22 let) a několik ženichů, kterým bylo v době sňatku 17 roků :)
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Mladý otec???

Příspěvekod BlackP » pon čer 25, 2018 7:31

Přesně tohle jsem potřeboval vědět, že něco takového bylo možné. Díky moc oběma.
BlackP
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 09, 2017 21:39
Bydliště: Kamenice (JI)
Oblast pátrání: okolí Třebíče, VelkoMeziříčsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků