Vkládání obrázků do příspěvku

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vkládání obrázků do příspěvku

Příspěvekod m.k.85 » pát čer 22, 2018 17:42

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak vkládat obrázky do příspěvků, tak, aby to bylo jednoduché nejen pro mě (zadavatele), ale i pro ty, kteří budou pomáhat se čtením.
Vím že jde o, pro někoho, trapný dotaz, ale když chci vložit foto, tak mně to píše, že má obrázek velkou kapacitu.
Děkuji za pochopení.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Vkládání obrázků do příspěvku

Příspěvekod zedir » pát čer 22, 2018 18:09

Dobrý den, možností je několik. Pokud se objeví hláška, že soubor má velkou kapacitu (což se při snaze vložit větší část stránky nebo nedejbože celou, objeví snad vždy), je třeba využít nějaké úložiště, jako příklad uvedu http://img24.cz/

Po nahrání se vygeneruje sedm různých odkazů, z nichž v úvahu přichází asi tři:
a) přímý odkaz (ten ale neukáže přímo obrázek, což jsem pochopil, že chcete přímo v příspěvku, ne pouze odkaz)
b) náhled pro fórum, pak se ale objeví jen miniatura, asi taková:
Obrázek
c) odkaz pro fórum, pak se objeví obrázek ve své velikosti, ale pokud je to opravdu celá strana, je to až kontraproduktivní, protože je to na úkor přehlednosti a stejně se nezobrazí celá plocha, v úvahu pak přichází spíše výřez dostatečně velký na pokrytí daného záznamu i s dalšími částmi stránky pro srovnání, v celé straně to vypadá takto:
Obrázek

d) aby se dal obrázek i případně přiblížit přímo v dotazu, lze se uchýlit ještě k jedné variantě - po nahrání obrázku na úložišti zkopírovat přímý odkaz a v dotazu kliknout na Img, pak se objeví (img)(/img) - tedy objeví se to s hranatými závorkami, ale musel jsem je přepsat, jinak by se mi to tu nezobrazilo; mezi obě dvě prostřední hranaté závorky vložíte odkaz a získáte nějaký takový výsledek:

Obrázek
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Vkládání obrázků do příspěvku

Příspěvekod m.k.85 » sob čer 23, 2018 7:37

Zedire,
děkuji moc za podrobný návod. :D
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků