rodokmen na zakázku kde?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

rodokmen na zakázku kde?

Příspěvekod martinna » stř čer 06, 2018 21:57

dobrý den, jeden známý by si rád nechal vytvořit rodokmen, nevíte kde je to nejlepší nebo podle čeho serozhodnout pro toho či onoho zpracovatele? našel si prý na webu asi 2-3kontakty, ale je i velmi těžké srovnat ceny, dívala jsem se i sama a každý má nacenění nastaveno jiným systémem, za stranu,zápis, čas atp. poradíte nějaká vodítka kde ano, kde ne nebo případně jaká cena je přiměřená, děkuji moc
martinna
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte pro 09, 2014 8:41

Re: rodokmen na zakázku kde?

Příspěvekod makke » čtv čer 07, 2018 8:53

Dobrý den,

zkusila bych badatele v okolí bydliště, vždy se lépe hledá, když to není přes půl republiky, protože ne vše je na internetu a někdy je třeba navštívit i archiv. Pak bych doporučovala osobní schůzku, protože na té se lépe ujasní, zda vaše "poptávka" odpovídá "nabídce". Podívala bych se také na styl práce a finální zpracování. Pak jsou zde časové možnosti, kdy by byl rodokmen hotov...
No a když se mu nebude zamlouvat nabídka jednoho může zkusit dalšího, popřípadě všechny a pak porovnat poměr kvalita cena.

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: rodokmen na zakázku kde?

Příspěvekod martinna » čtv čer 07, 2018 20:08

no jenže ono se dost těžjko v těch cenách orientuje, nemáte zkušenost kolik počítat za rodokmen mužskou linii a říkal že by chtěl tak 5 generací zpátky. snažila jsem se to spočítat z nějakých ceníků ale někde je uvedeno 250-300kč za záznam, to se mi zdá nějaké levné..to by bylo 5generací (otec-matka) za 3tisíce??
martinna
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte pro 09, 2014 8:41

Re: rodokmen na zakázku kde?

Příspěvekod Zora » čtv čer 07, 2018 20:37

v jedné generaci 2 předci, (otec, matka) u každého z nich N, Z, plus OO, v jedné generaci tedy 5 záznamů
5 generací to je 25 záznamů pokud počítáte záznam 300Kč, tak je to 7500,-Kč
Radši toi přepočítejte, já jsem při večeru zcela jistě natvrdlá . :-( Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodokmen na zakázku kde?

Příspěvekod martinna » čtv čer 07, 2018 22:04

joo takhle to je, to mi nedošlo že to není za člověka ale NZO..no kolegovi jsem tip dala tak to třeba už pořeší... jsme zvědavá, co mu napíše ten poptaný člověk..děkuji moc tím se to vysvětlilo víc ta cena.
martinna
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte pro 09, 2014 8:41


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků