Vyřešeno: Jak pokračovat? Kopidlno kolem r. 1750, pekař

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vyřešeno: Jak pokračovat? Kopidlno kolem r. 1750, pekař

Příspěvekod silvava » ned čer 03, 2018 13:09

Dobrý den,
dostala jsem se při pátrání do bodu, kdy už si nevím rady. Nemohu najít žádné bližší informace o mém předkovi, které by mě posunuly dále do minulosti. Mám na mysli např. místo a datum jeho narození, rodiče, sourozence ... Možná jsem se jen přehlédla, možná se narodil jinde než hledám.... Samozřejmě mi na tom hodně záleží, neb se jedná o přímou otcovskou linii. Nemám s hledáním v tomto období žádné zkušenosti, proto vás prosím o radu, kde hledat a co. Ze zápisů (viz níže) jsem nic více nepřečetla, ale třeba by z toho byl někdo moudřejší. Jedná se o Kopidlno, tj. Zámrsk.

Vím o něm:
*jméno: Karel Vavrouš (Wawraus)
*povolání: pekař
*narození: ? Hledala jsem v období cca 1740-1760 v Kopidlně, několik Karlů tam bylo, ale žádný mi nepřišel jako Vavrouš (ve čtení mám ale velké rezervy)
*jedna svatba: 27.4.1779 s Annou Piczek, vypadá to, že u ženicha je napsáno Kopidlno 38,
třetí zápis vpravo: Obrázek
*potomci: žádné jsem nenašla
*úmrtí ženy Anny: 23.6.1792 (30 let), Kopidlno 38
*druhá svatba: 3.6.1794 (43 let), s Barborou Táborskou (32 let) (oba ovdovělí), Kopidlno 38,
druhý zápis vlevo: Obrázek
*potomci:
František Jan Waclaw 14.5.1795, Kopidlno 38,
třetí vlevo: Obrázek
Františka ... Anna 2.4.1797, Kopidlno 38
pátý vpravo: Obrázek
Anna Barbora 24.12.1798, Kopidlno 38
druhý vlevo: Obrázek
*úmrtí: 15.4.1799 (54 let), Kopidlno 38
Obrázek
Děkuji velice, Silva
Naposledy upravil silvava dne čtv čer 07, 2018 22:45, celkově upraveno 1
silvava
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř bře 07, 2018 12:33
Oblast pátrání: Lounsko, Kladensko, Rakovnicko, Jičínsko, Písecko,

Re: Prosím, jak pokračovat? Kopidlno kolem r. 1750, pekař

Příspěvekod Zora » pon čer 04, 2018 22:51

Pokud mohu poradit, dávejte si postupně jednotlivé nalezené zápisy přečíst - ono to tady dost odrazuje pro velké množství a málokdo má čas zabývat se vším jako celkem.
Na základě přečteného zápisu budete mít jistotu a návaznost k posouzení , zda jste vyhledala správně.

Všeobecně se postupuje v každé době tak, že se vyhledá postupně narození dítěte, svatba rodičů., narození rodičů a jejich úmrtí. V období, kdy se nezapisoval věk u svatby a nebyla čísla domů to chce jen velmi pečlivé čtení nalezených zápisů, a porovnávat narození a věk při úmrtí - přibližně.
Pokud jsou následné svatby, u první bývá nejvíce údajů, u dalších se spíš objevuje jen slovo vdovec. je třeba vyhledat , jak jste udělala, úmrtí předcházející manželky.

Zkuste postupovat po jednom zápisu, uvidíte, jak se bude dařit. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Prosím, jak pokračovat? Kopidlno kolem r. 1750, pekař

Příspěvekod avolav » úte čer 05, 2018 14:51

narození Karla - 10.září 1750 - pokřtěn jest Karel, z otce Jana Wawrouše a matky Rosiny, levans - Karel Tůma, testes -Jan Růžička, Kateřina Štěpánková, všichni z Kopidlna
http://img24.cz/images/71135342789834803857.jpg
avolav
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 19, 2016 23:45

Re: Vyřešeno: Jak pokračovat? Kopidlno kolem r. 1750, pekař

Příspěvekod silvava » čtv čer 07, 2018 22:54

Zora píše:Zora
Moc děkuji Zoro, ono tam o tom Karlu Vavroušovi právě nikde moc nebylo, vždycky jen jméno a maximálně povolání, na to jsem si troufla sama. Já jsem sem vložila ty záznamy taky proto, aby bylo vidět, že jsem se snažila hledat, že nečekám servis :-) . Ale chápu, že to jednoho asi odradí. Příště budu vědět.
avolav píše:avolav
Velice Vám děkuji za čas, který jste nalezení Karla věnovala. Tenhle zápis jsem měla na seznamu "Karlů", ale musím se přiznat, že jsem nepoznala to příjmení (teď už ho vidím jasně). Díky Vám mohu pokračovat, už jsem našla další nositele toho příjmení.
Silva
silvava
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř bře 07, 2018 12:33
Oblast pátrání: Lounsko, Kladensko, Rakovnicko, Jičínsko, Písecko,


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků