Seznamy padlých německých vojáků

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Seznamy padlých německých vojáků

Příspěvekod Jestřáb » pon kvě 28, 2018 18:18

Dobrý den, rád bych zde poprosil někoho z přítomných o radu ohledně seznamů německých ztrát ve 2. světové válce. Pátrám po historii jedné obce v bývalých Sudetech (konkrétně Hřebečsko) a zjistil jsem, že za války zde mělo přijít o život několik vojáků. Problém však je, že jména se nedochovala ani v muzeu v Göppingenu, kde se touto částí Sudet zabývají. Záznamy o padlých se bohužel nenacházejí ani v příslušné úmrtní matrice. Zkoušel jsem tedy nakonec hledat na stránce volksbund.de a několik jmen jsem sice našel, jenže u místa narození není uvedený příslušný okres a obcí se stejným jménem bylo/je v republice několik. Zajímá mě tedy, zda by mohl existovat nějaký podrobný seznam ztrát a především, jestli by šlo dohledat i seznam odvedenců podle dané obce? Řada místních vojáků se jistě narodila jinde, takže když nebudu znát konkrétní jména a místa narození, těžko pak můžu v seznamech ztrát padlé přiřazovat právě k mojí obci. Pokud by měl někdo zkušenosti s tímto druhem pátrání, budu rád za každou radu, děkuji.
Jestřáb
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 28, 2018 17:51

Re: Seznamy padlých německých vojáků

Příspěvekod sanssouci » úte kvě 29, 2018 8:01

Hledání podle obce a příjmení:

http://www.denkmalprojekt.org/search/suche.htm
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Seznamy padlých německých vojáků

Příspěvekod Viridis » úte kvě 29, 2018 16:11

Zdravím, záznamy existují, mají je v Deutsche Dienststelle. ale nepustí Vás k nim, pokud nejste přímý příbuzný nebo nemáte souhlas přímých příbuzných. Což musíte prokázat. Našli jsme místa pohřbení, v matrikách i data úmrtí, ale nic víc se nedozvíme - byli tou jen prastrýčci, rodiny se po válce ztratily bůhvíkde - jedna v Rakousku, druhá v odsunu ze Sudet, kontakt nemáme, to bychom nepotřebovali seznamy wehrmachtu, že....
Je to čerstvá zkušenost, dopis z Berlína přišel včera.... :-(
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Seznamy padlých německých vojáků

Příspěvekod hatlman » stř úno 13, 2019 7:18

aha zajímavá zkušenost. Ty osobní údaje jsou hold střežené. I tak díky
hatlman
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon črc 28, 2014 13:40
Oblast pátrání: Domažlicko

Re: Seznamy padlých německých vojáků

Příspěvekod martin.foto » ned úno 17, 2019 23:07

Vyzkousejte toto vyhledavani https://www.volksbund.de/graebersuche.html
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků