Kováři a soupisy poddaných (kolem 1710, Netolicko)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kováři a soupisy poddaných (kolem 1710, Netolicko)

Příspěvekod JosefJ. » ned kvě 20, 2018 19:21

Dobrý den.
Nemohu najít předešlý pobyt a původ kováře Tomáše Motla (nar. asi 1690 podle věku udaného v úmrtním zápise), o kterém se první zápis o křtu dítěte objevil v roce 1716 v Hlavatci u Netolic a dále se objevuje v Chelčicích, Nestanicích, opět Hlavatci, Vitějovicích a Velkém Boru, povětšině na panství Helfenburg u Bavorova. V pozemkových knihách figuruje první zápis s ním až mnohem později, neobjevuje se ani v soupisech poddaných z míst, kde působil.
Bývali obecní kováři poddaní? Pokud ano, kde bych je měl v knize poddaných hledat? Kde byste mi poradili hledat další informace o původu, když v matrikách mně známých farností na panství jsem už nic dřívějšího nenašel?
Děkuji.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Kováři a soupisy poddaných (kolem 1710, Netolicko)

Příspěvekod JosefJ. » pon kvě 21, 2018 18:52

Děkuji, směrování do knih podruhů je pro mě podstatnou radou. Řadu vesnic jsme už marně prohledával, celé panství je s ohledem na pro mě špatnou čitelnost dost rozsáhlé.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Kováři a soupisy poddaných (kolem 1710, Netolicko)

Příspěvekod JosefJ. » pát kvě 25, 2018 20:34

Prokousal jsem se soupisem pro panství Helfenburk a poté knihou označenou jako kniha sirotků pro panství Libějovice (pro ně jsem jiné soupisy pro toto období nenašel), kde se ale podle zápisu zdá, že by mohli být i jiní. Hledaného Mottla jsem nenašel žádného, dost zápisů je bez příjmení.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků