Pátrání Slovinsko

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Pátrání Slovinsko

Příspěvekod BlackP » ned bře 25, 2018 22:29

Při svém pátrání jsem se dostal do Slovinska do období cca kolem 1770. Nemá někdo zkušenosti s pátráním v této zemi? Zajímalo by mě, jak je to s matrikami, jaký je tam systém archivů a jak jsou na tom s digitalizací? Vím, že centrální archiv je v Lublani, ale nedočetl jsem se, zda jsou v něm matriky z celé země. Díky za rady a tipy.
BlackP
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 09, 2017 21:39
Bydliště: Kamenice (JI)
Oblast pátrání: okolí Třebíče, VelkoMeziříčsko

Re: Pátrání Slovinsko

Příspěvekod Ewka » pon bře 26, 2018 18:44

Dobrý večer,
máte k dispozici přesnou lokalitu? Přímo se Slovniskem zkušenost nemám, ale hledala jsem v chorvatských matrikách. Dívala jsem se, že i slovinské matriky jsou zdigitalizovány mormony a dostupné na https://www.familysearch.org/.

Nejlepší je vyhledávání search - catalog - keywords a zadání konkrétní lokality..

Držím palce.
E.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Pátrání Slovinsko

Příspěvekod BlackP » pát bře 30, 2018 12:03

Díky za radu, prosvištěl jsem familysearch a k obci Gorenje Sušice toho tam moc nebylo (doufám, že jsem vyhledával správně). Vypadá to, že si prostě v létě uděláme výlet do Slovinska, ale i na tento výlet bych potřeboval víc informací, takže sháním informace dál.
BlackP
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 09, 2017 21:39
Bydliště: Kamenice (JI)
Oblast pátrání: okolí Třebíče, VelkoMeziříčsko

Re: Pátrání Slovinsko

Příspěvekod petrales » úte črc 17, 2018 7:34

Gorenje Sušice is a village in parish Toplice. The church books for that parish are held in Ljubljana archdiocese archives. The books can only be seen in their reading room, many are already digitilized, but only available on their computers, not on-line.

Some info in English:

http://feefhs.org/index.php/resource/slovenia-research

I'll be happy to look for the record you are looking for.
petrales
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob kvě 26, 2018 15:22

Re: Pátrání Slovinsko

Příspěvekod petrales » úte črc 17, 2018 9:31

Those are the church books of parish Toplice that are held in Ljubljana. Krstne knjige....baptism books, poročne knjige....marriage books, mrliške knjige....death books. Originals and duplicates (...dvojniki).
Přílohy
20180717_102309-2_resized.jpg
Toplice
petrales
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob kvě 26, 2018 15:22


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků