Sčítání lidu Pelhřimovsko

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Sčítání lidu Pelhřimovsko

Příspěvekod Dianahla » stř úno 28, 2018 14:52

Dobrý den, prosim o radu, kde bych mohla najít (nejlépe) on-line sčítání lidu pro Pelhřimovsko z let 1850-1920? Především mě zajímá Ctiboř, Častrov, Vlásenice-Drbohlavy, Čelistná, Mezná...
Dříve kraj spadal pod Jihočeský, nyní pod Vysočinu. V Digi archivu Třeboň toto konkrétní sčítání není a nebo neumím hledat... Moc díky.
Dianahla
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 28, 2018 14:47
Oblast pátrání: Pelhřimovsko, zejména Ctiboř, Častrov, Čelistná, Vlásenice-Drbohlavy, Metánov, Božejov...

Re: Sčítání lidu Pelhřimovsko

Příspěvekod Ewka » stř úno 28, 2018 20:41

Měly by být na familysearch, tady je např. Ctiboř: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=2485350 . Možná se budete muset zaregistrovat :).

Další vyhledávání je nejlepší přes search - catalog a keyword (= zadat požadovanou obec).

Hezký večer.
E.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Sčítání lidu Pelhřimovsko

Příspěvekod Dianahla » čtv bře 01, 2018 16:27

Velmi děkuji za snahu. Na Familysearch jsem právě našla z vesnic, které bych potřebovala právě jen toto jediné sčítání, které je zrovna ještě z roku, které mi už není moc platné. Nic jiného se mi najít nepodpořilo, pokud hledám správně...
Z toho, co jsem už všemožně prohledala nejsem hlavně moudrá v tom, kde vlastně mám vůbec Pelhřimovsko hledat, resp. pod jakým archivem. Matriky jsou uloženy v Třeboňském, ale sčítání mají pro všechny aktuálně jihočeské kraje hotové,jen ten Pelhřimov tam chybí, tak mi přijde divný, že by ho třeba ještě neměli zpracovaný, když všechno ostatní je. Koukala jsem se i pro jistotu v moravskem archivu, jestli třeba to není tam, ale Pelhřimovsko pro sčítání prostě nikde není.
Včera téměř celý den jsem pátrala a pátrala a nic, už jsem z toho zoufalá...
Dianahla
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 28, 2018 14:47
Oblast pátrání: Pelhřimovsko, zejména Ctiboř, Častrov, Čelistná, Vlásenice-Drbohlavy, Metánov, Božejov...

Re: Sčítání lidu Pelhřimovsko

Příspěvekod Ewka » čtv bře 01, 2018 18:06

Bohužel se věnuji spíše Východním Čechám, Jižní Čechy jsou pro mě trochu neznámé.
Googlila jsem a vypadá to (případně ať mě někdo zkušenější opraví), že okresní archiv Pelhřimov spadá pod Moravský zemský archiv viz http://pelhrimov.mza.cz/scitaci-operaty - zde je také odkaz na familysearch. Jestli je online jen určitý rok sčítání může to mít dva důvody: 1. další se nedochovalo, 2. další sčítání není zdigitalizované. Píšou, že jsou postupně digitalizovány... Určitě zkuste oslovit přímo pelhřimovský archiv, ať víte na čem jste..

Zkoušela jsem hledat i na portálu badatelna.eu a tam je zajímavé označení archivu: Archiválie uložené mimo archivy v evidenci SOkA Pelhřimov.

Víc Vám já bohužel nepomůžu, třeba se ozve někdo znalejší pelhřimovské struktury archivní správy.

E.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků