Předek z Darmstadtu v Hesensku

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Předek z Darmstadtu v Hesensku

Příspěvekod Bártík » úte led 02, 2018 16:17

Říkal jsem si, že po 6 letech dělání rodokmenu mě už žádná perlička asi nečeká, ale přeci jenom se na mě usmálo štěstí, a to dost velké :D

Pradědeček mojí prababičky Josef Šmíd má totiž v matrice oddaných ve Vranově (okres Benešov) v roce 1855 uvedeno toto:

Josef Šmíd, domkář a vdovec z Vranova č.4, nemanželský syn Kateřiny Šmídové, městské dcerky z Darmstadtu v Říši německé, měšťana Jindřicha Šmída evangelického vyznání

V záznamu o narození Josefa Šmída z roku 1798 je taktéž uvedeno, že matka je Kateřina, dcera + Jindřicha Schmidta z Darmstatdu v říši (evangelička). Svého syna přesto nechala pokřtít jako katolíka. Říkám si, jak je možné, že se dcera evangelického měšťana objevila ve středních Čechách u Benešova, ke všemu když byla evangelického vyznání.

Pak jsem si všiml, že ve stejném domě ve Vranově (čp. 4) žil jakýsi Karel Schmidt, voják. Napadlo mě tedy, že zřejmě se v Čechách usadil právě tento Karel Schmidt a že Kateřina mohla být například jeho sestra, která se sem po smrti otce za bratrem přistěhovala. Svatba tohoto bratra(?), který je uveden jako Hendricus Carolus Schmid, zřejmě voják od regimentu Georga Wallise (pokud jsem to dobře přečetl), je zde: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5915/118

Chtěl jsem se zeptat, jak je to s evangelickými matrikami v Německu? Vím, že se dá hledat na familysearch.org, kde se dá hledat přímo podle jména, ovšem tam je větší počet narozených Kateřin v Darmstadtu otci Jidnřichovi Schmidtovi. Rád bych si to spíš prošel sám, ale vůbec nevím, jak toho docílit. Ke všemu jde o matriky v Hesensku, což je od Čech celkem vzdálená oblast.

Děkuji za každou radu
Bártík
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř zář 05, 2012 15:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Předek z Darmstadtu v Hesensku

Příspěvekod sanssouci » úte led 02, 2018 19:30

Evangelické matriky města Darmstadt se najdou u: http://www.archion.de
Ale není to zadarmo. Kliknutím na „suchen“ se Vám otevře nová strana.
U okénka „Geo – Locatin“ vložte "Darmstadt". Ukáže se Vám, jaké matriky
jsou k nahlédnutí.

https://www.archion.de/de/das-portal/

Folgende Pässe sind verfügbar:
 
Private Nutzer (natürliche Personen):
1-Monats-Pass: 19,90 Euro inkl. MwSt.
berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher für den Zeitraum von einem Monat (30 Tage) ab dem Buchungstag und zu 50 Downloads.

3-Monats-Pass: 52,20 Euro inkl. MwSt. (entspricht: 17,40 Euro pro Monat)
berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher für den Zeitraum von drei Monaten (90 Tage) ab dem Buchungstag und zu 150 Downloads.

1-Jahres-Pass: 178,80 Euro inkl. MwSt. (entspricht 14,90 Euro pro Monat)
berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher für den Zeitraum von einem Jahr (365 Tage) ab dem Buchungstag und zu 600 Downloads.

20-Tage-Kontingent : 59,90 Euro inkl. MwSt. (innerhalb eines Jahres frei wählbar, entspricht 2,99 Euro pro Tag) berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher an 20 Tagen im Zeitraum von einem Jahr ab dem Buchungstag und zu 50 Downloads. Ein Tag entspricht 24 Stunden ab Login.
Der erste Login beginnt mit der Buchung des Pakets. Melden Sie sich erst an, wenn Sie auch zu forschen beginnen. Bitte beachten Sie die weiteren Modalitäten zur Nutzung des 20-Tage-Kontingents.

Geschenk-Gutscheine: 
Die Pässe für private Nutzer (1-Monats-Pass, 3-Monats-Pass, 1-Jahres-Pass und 20-Tage-Kontingent) sind auch als Geschenk-Gutschein erhältlich.

Professionelle Nutzer:
1-Monats-Pass: 69,90 Euro inkl. MwSt.
berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher für den Zeitraum von einem Monat (30 Tage) ab dem Buchungstag und zu 175 Downloads.
  
1-Jahres-Pass: 599 Euro inkl. MwSt.
berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher für den Zeitraum von einem Jahr (365 Tage) ab dem Buchungstag und zu 2000 Downloads.

20-Tage-Kontingent: 199 Euro inkl. MwSt. (innerhalb eines Jahres frei wählbar)
berechtigt zum Abruf der bereitgestellten digitalisierten Kirchenbücher an 20 Tagen im Zeitraum von einem Jahr ab dem Buchungstag und zu 175 Downloads. Ein Tag entspricht 24 Stunden ab Login.
Der erste Login beginnt mit der Buchung des Pakets. Melden Sie sich erst an, wenn Sie auch zu forschen beginnen. Bitte beachten Sie die weiteren Modalitäten zur Nutzung des Kontingents 20 Tage.
Mögliche Bezahlarten:

PayPal, SOFORT Überweisung, Kreditkarte und nur innerhalb Deutschlands auch Rechnung.

Bitte beachten Sie:
Mit der kostenpflichtigen Buchung werden Sie auch schon freigeschaltet und der Buchungszeitraum beginnt. Melden Sie sich daher erst an, wenn Sie auch zu forschen beginnen.
Um einen Pass zu buchen, müssen Sie sich zunächst registrieren. Dadurch wird ein Profil erstellt und Sie können im Forum Beiträge verfassen. Wenn Sie eingeloggt sind, können Sie über Ihr Profil (Ihren Benutzernamen im Menü anklicken) die verfügbaren Pässe buchen.
 
 
Ty sanssouci
sanssouci
 
Příspěvky: 1142
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39
Oblast pátrání: Střeziměřice u Chválkovic, Jivka,
Malé Svatoňovice, Žacléř,
Černá Voda, Semily, Zbečno,
Záluží a Horní Jiřetín u Litvínova

Re: Předek z Darmstadtu v Hesensku

Příspěvekod Bártík » úte led 02, 2018 21:35

Moc vám děkuji :) Sice mě Němci tímhle hnuli žlučí, ale tak co už s nima.. :D Hold ne každý má takové štěstí jako Češi, že máme vše k dispozici a zadarmo :D
Bártík
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř zář 05, 2012 15:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Předek z Darmstadtu v Hesensku

Příspěvekod sanssouci » úte led 02, 2018 22:07

A někdy se objeví poklad Anežky České, ...
Ty sanssouci
sanssouci
 
Příspěvky: 1142
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39
Oblast pátrání: Střeziměřice u Chválkovic, Jivka,
Malé Svatoňovice, Žacléř,
Černá Voda, Semily, Zbečno,
Záluží a Horní Jiřetín u Litvínova


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků