Berni rula - Chrudimsko - jak se k ni dostat?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Berni rula - Chrudimsko - jak se k ni dostat?

Příspěvekod dobrou » úte dub 03, 2012 9:39

V generalnim rejstriku k berni rule jsem dohledal radu svych predku v kraji Chrudimskem.
Ovsem jak se zda, tento kraj nevysel v nedavne dobe tiskem jako nektere jine kraje. Nedari se mi ho tedy nikde sehnat.
Pocitam ze jedina moznost bude tedy original?

Nemam v tomto zatim nijak dokonaly prehled, proto bych se rad zeptal. Treba nekdo zkusenejsi dokaze poradit.
Jak se dostat k udajum berni ruly kraje Chrudimskeho?

Predem dekuji za kazdou dobrou radu...
dobrou
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 05, 2012 14:02

Re: Berni rula - Chrudimsko - jak se k ni dostat?

Příspěvekod Claricia » úte dub 03, 2012 14:31

dobrou píše:V generalnim rejstriku k berni rule jsem dohledal radu svych predku v kraji Chrudimskem.
Ovsem jak se zda, tento kraj nevysel v nedavne dobe tiskem jako nektere jine kraje. Nedari se mi ho tedy nikde sehnat.
Pocitam ze jedina moznost bude tedy original?

Nemam v tomto zatim nijak dokonaly prehled, proto bych se rad zeptal. Treba nekdo zkusenejsi dokaze poradit.
Jak se dostat k udajum berni ruly kraje Chrudimskeho?

Predem dekuji za kazdou dobrou radu...

V generálním rejstříku je Chrudimsko čerpáno nikoli z berní ruly, ale ze soupisu poddaných podle víry, jak ostatně napovídá i název Generální rejstřík ke všem svazkům berní ruly 1654 doplněný o soupis poddaných 1651

Matušíková, Lenka (ed.), Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Chrudimsko, Státní ústřední archiv, Praha 2001, ISBN 80-85475-74-X
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Berni rula - Chrudimsko - jak se k ni dostat?

Příspěvekod dobrou » úte dub 03, 2012 15:04

Claricia píše:
dobrou píše:V generalnim rejstriku k berni rule jsem dohledal radu svych predku v kraji Chrudimskem.
Ovsem jak se zda, tento kraj nevysel v nedavne dobe tiskem jako nektere jine kraje. Nedari se mi ho tedy nikde sehnat.
Pocitam ze jedina moznost bude tedy original?

Nemam v tomto zatim nijak dokonaly prehled, proto bych se rad zeptal. Treba nekdo zkusenejsi dokaze poradit.
Jak se dostat k udajum berni ruly kraje Chrudimskeho?

Predem dekuji za kazdou dobrou radu...

V generálním rejstříku je Chrudimsko čerpáno nikoli z berní ruly, ale ze soupisu poddaných podle víry, jak ostatně napovídá i název Generální rejstřík ke všem svazkům berní ruly 1654 doplněný o soupis poddaných 1651

Matušíková, Lenka (ed.), Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Chrudimsko, Státní ústřední archiv, Praha 2001, ISBN 80-85475-74-X


Dekuji za odpoved.
Ale nebyl bych si timto uplne jisty. Viz. uvod k rejstriku:
Obrázek
Naprosta vetsina jmen v rejtriku z kraje Chrudimskeho je uvedena bez hvezdicky.

Zrejme mi tedy nezbyva nez zjistit kde a jestli vubec jsou pristupne originaly ruly pro Chrudimsky kraj.
dobrou
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 05, 2012 14:02

Re: Berni rula - Chrudimsko - jak se k ni dostat?

Příspěvekod Claricia » úte dub 03, 2012 15:33

Tak to se omlouvám.

Berní rula bude k dispozici v Národním archivu v Praze - pokud si dobře pamatuju, mají ji nafocenou na mikrofilmech.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Berni rula - Chrudimsko - jak se k ni dostat?

Příspěvekod dobrou » úte dub 03, 2012 15:38

Claricia píše:Tak to se omlouvám.

Rozhodne nemate za co. I prozkoumani slepych ulicek pomuze nalezeni te spravne :)
Claricia píše:Berní rula bude k dispozici v Národním archivu v Praze - pokud si dobře pamatuju, mají ji nafocenou na mikrofilmech.

Dekuji.
dobrou
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 05, 2012 14:02

Re: Berni rula - Chrudimsko

Příspěvekod tom.L » pát bře 01, 2013 12:51

Ano, BR Chrudimsko je (pouze) na "Hradčanské" na mikrofilmu
- pokud si vzpomínám, je to film č. 13, ale v evidenci mají č.14 /nebo obráceně/
Pár stran z toho mám nafocené, ale nekvalitně - nevím jak umíte vy, ale pro mne je to hrůza :-(
- film 34 je revizitace 1672-77..
Přeji hodně štěstí. ....
kdybyste tam náhodou někdo vyrazil a půjčoval si to ... tak bych z té 34 moc poprosil o foto str 249.
tom.L
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 02, 2011 21:07
Bydliště: Praha


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků