Sčítací archy MZA Brno

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Sčítací archy MZA Brno

Příspěvekod GromanJ » úte pro 05, 2017 15:51

Ahoj,

nevíte někdo, jestli už jsou někde dostupné sčítací archy z obvodu MZA v Brně? Už několk let se postupně digitalizují a prý to některé okresní archivy zveřejňují, ale nikde je nemůžu najít. Pomocí google jsem našel akorát sčítací archy SokA Třebíč (http://www.mza.cz/a8web/a8apps1/xtrso02 ... SO02-1.htm) seřazené podle abecedy (1-418.htm), ale efektivně v tom hledat neumím...

Potřeboval bych hlavně archy Soka Kroměříž a Vyškov.

Stejně tak nechápu, proč se nezveřejňují zdigitalizované pozemkové knihy a sbírky listin. Podle dnešních informací už je zdigitalizováno 8000 inventárníčh čísel, ale zveřejněné není nic.

Pokud se někdo podělí o informace, budu rád.

Díky :)
GromanJ
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 16, 2015 17:02
Oblast pátrání: Záhoří; Haná - Přerov, Olomouc, Velká Bystřice, Prostějov; okres Frýdek-Místek, Jablunkov, Těšínsko, Polsko

Re: Sčítací archy MZA Brno

Příspěvekod drobcek22 » úte pro 05, 2017 17:31

Na jejich stránkách pod digitalizací jsou zatím jen Moravské Budějovice. Tak asi ještě budem muset čekat :(
drobcek22
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 19, 2013 0:37

Re: Sčítací archy MZA Brno

Příspěvekod m.k.85 » úte pro 05, 2017 21:43

Dobrý den,
mám podobné zkušenosti. Čekám hlavně na zdigitalizované sčítací operáty okr. Vyškov. Hodily by se mně také Kroměříž a Hodonín, ale pořád nic. Tak nevím, kde je chyba. Přitom ty vyškovské operáty byly ze soka odvezeny už minulý rok a údajně zpracovány, ale zveřejněny ještě nejsou.
V MZA Brno jsem se informoval snad už před dvěma, možná i více lety, kdy proběhne digitalizace a na to mně tenkrát odpověděli, že v nejbližších měsících. Skutečnost byla asi po roce a půl.. Díky tomu byly i tyto archy v archivu pro veřejnost zablokovány. Po zmíněné digitalizaci už jsou v soka Vyškov (resp.Slavkov u Brna) opět dostupné. Ovšem na Webu ještě bohužel nejsou a jestli to půjde takhle dál, tak se možná po X letech dočkáme.
Možná by bylo dobré opět vznést dotaz přímo na MZA Brno, kde je problém.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků