List vydán

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

List vydán

Příspěvekod Deniska7 » sob lis 25, 2017 18:46

Dobrý den,

chci se zeptat, co všechno může znamenat pojem "list vydán"

https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree ... 61&page=24 - zápisu Josef Hrdinka - 3 řádek

Konkrétně u jednoho zápisu jsem objevila "list vydán c.k. okresnímu soudu v Teplicích dne 18. května 1897". Pokaždé, když jsem u zápis měla pojem "list vydán" znamenalo to svatbu. Tady mě trochu mate to "okresnímu soudu" prošla jsem teplickou matriku oddaných a na sňatek Josefa Hrdinky jsem nenarazila. Šla jsem se podívat i do necírkevních sňatků a ani tam nic nebylo. Ani toho 18.5.1897 ani toho 31.10.1900, jak je uvedeno u druhého "list vydán".

Poradíte, co by to ještě mohlo být?

Děkuji
Deniska7
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř pro 10, 2014 13:33
Oblast pátrání: krchleby, křečovice, benešovsko, praha

Re: List vydán

Příspěvekod Zora » sob lis 25, 2017 19:02

zřejmě jde o vydání křestního listu v písemné podobě, tentokrát pro účely (na vyžádání) soudu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: List vydán

Příspěvekod Deniska7 » sob lis 25, 2017 19:16

Takže by to znamenalo, že se musel v těch Teplicích vyskytovat, když celá jeho rodina žila v Kamenné Lhotě okr. Tábor. Snažím se hledat všude, v knihách zemřelých, narozených, sňatky a nikde nikdo.
Deniska7
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř pro 10, 2014 13:33
Oblast pátrání: krchleby, křečovice, benešovsko, praha

Re: List vydán

Příspěvekod Zora » sob lis 25, 2017 20:23

Ze zápisu se dá pouze usoudit, že byl účasten na nějakém soudním případu, který řešil soud v Teplicích. nedá se stoprocentně tvrdit, že se tam vyskytoval.

Např. jeho rozvedená manželka se přestěhovala přes půl republiky a v místě svého (nového) bydliště zažádala o alimenty, soud příslušný k jejímu bydlišti si vyžádal křestní list.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků