Emigrace

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Emigrace

Příspěvekod Ver8nika » úte bře 13, 2012 9:06

Řeším poprvé emigraci svých příbuzných, našla jsem si, že emigrovali z Brém na Kaiser Wilhelm der Grosse a že do Ellis Island dojeli 18. května 1904. Také jsem objevila, že místo na které směřovali je Braidwood. Dá se o nich zjistit ještě něco? Nalézt, kde jsou pohřbení, zmínka ve sčítání lidí a tak?

Jedná se o:

Franz Husnik *1846
Karel Husnik *1880
Marie Husnik *1848
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Emigrace

Příspěvekod artepa » úte bře 13, 2012 13:36

Dobrý den,
na family search se snad dá zjistit i víc, https://familysearch.org/pal:/MM9.1.1/JF15-2M6
projít co je volně přístupné
anebo možná projít i příspěvky tady, několikrát se to tu už řešilo
možná i na netu se dá ledasco najít, moje malá zkušenost je, že potomci těchto emigrantů pátrají též po svých předců a je to na netu
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Emigrace

Příspěvekod Ver8nika » úte bře 13, 2012 16:25

Na to jsem koukala, ale nemůžu najít, kde se nakonec usadili. Přes to se dá najít právě lodní lístek. Vím, že v Americe i podnikali, měli svojí prádelnu.
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Emigrace

Příspěvekod Jan » úte bře 13, 2012 17:15

Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Emigrace

Příspěvekod lenle » čtv bře 15, 2012 13:11

Na stranke family search.org som nasla toto:
https://familysearch.org/pal:/MM9.1.1/MJZ4-72V to bude asi vasa Maria, hladajte ju v scitani z roku 1920 a vtedy uz bola ovdovena cize manzel musel zomriet niekedy pred rokom 1920

Scitacie harky z roku 1920 mozno najst tu http://www.archive.org/search.php?query ... sus%201920 , tam si musite najst prislusny stat a mesto (z toho zapisu bohuzial neviem co presne je ulica a co mesto), je to zdlhave ale mozno budete mat stastie :)
Ja by som navrhovala skusit ju tam najst a potom prezriet ine scitacie roky a uvidite co dalej. Je jasne ze manzel uz v r 1920 nezil ale mozno sa dozviete ci zila so synom (teda predpokladam ze to bol syn). Niekedy family search udava aj zoznam clenov danej domacnosti ale tu pri vasej Marii to nevidim takze sa to neda zistit kym si nevyhladate ten konkretny zaznam. Tak vela stastia :)
lenle
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 13, 2011 19:11
Oblast pátrání: CZ - Dnešice a okolie
SK - Kaplna, Ružomberok, Papradno


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků