Dolní Slezsko

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Dolní Slezsko

Příspěvekod petrnekkarel » pon říj 23, 2017 19:35

Docela by mne zajímalo kde bych měl najít Friedrichsgrund. Už ho hledám docela dlouho. Do roku 1784 je v Kunštátské farnosti. Potom vím že byla Pruská válka. Od té doby není nikde k nalezení v matrikách. Svým způsobem by to mělo být Polsko kdo by je měl mít, ale když vezmu v potaz Prusko tak mě napadá že by mohli být v Německých matrikách co vy na to?? Friedrichsgrund se nacházel v Orlickém Záhoří do roku 1949, dnes se jmenují Piaskowice a možná že už zase jinak. Hledám roky 1784 -1850 (kdyby to šlo tak až 1900). Opravdu mě napadá že když byl v té době v državě Prusů tedy Němců tak by jsem mohl hledat v Německých Matrikách. Poradí někdo kde? Děkuji
petrnekkarel
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob led 18, 2014 12:25

Re: Dolní Slezsko

Příspěvekod Zora » pát říj 27, 2017 7:49

Moc tomu dotazu nerozumím, zřejmě ale asi hledáte matriční knihy.
Na to nemá vliv, kam spadalo území, je třeba hledat farnost, a nezapomínat na možnost evangelických matrik po roce 1781 (toleranční patent)


Friedrichgrund jsou dnešní Piaskowice, ležící v Polsku

Obec v minulosti spadala pod kunštátskou farnost, (tyto horské obce byly sdruženy pod farnost bez ohledu na hraniční předěl), nyní je třeba hledat ale na polské straně.

nějaké drobné útržky o historii oblasti a z části i genealogii jsou např. zde:
http://www.moh.cz/pdf/ohp/576.pdf

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dolní Slezsko

Příspěvekod jano » sob říj 28, 2017 9:22

Niečo sa dá pozerať vo Family History Centrách.
Nafotené v archívoch:
Archiwum Archidiecezjalne Wrocław
Archiwum Państwowe we Wrocławiu
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků